نجات معجزه آسای خانواده 5 نفره از چنگال قاتل خاموش

نجات معجزه آسای خانواده 5 نفره از چنگال قاتل خاموش
تصویرمربوط به خبر نیست

راستین آنلاین:انتشار گاز خطرناک مونواکسید کربن(CO) در یک مجتمع مسکونی واقع در خیابان شهید آقایی، موجب مسمومیت شدید 5 نفر از ساکنان این منزل مسکونی شد.

به دنبال تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر انتشار گاز مونواکسید کربن در یک مجتمع مسکونی، بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز، آتش نشانان ایستگاه 5 را ساعت 12:26 دقیقه بعد از ظهر روز گذشته به خیابان شهید آقایی اعزام کرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی در این باره گفت:در یک منزل مسکونی گاز مونواکسید کربن از اتصالات دودکش دستگاه پکیج انتشار یافته و سپس به درون منزل نفوذ کرد که بر اثر آن، 5 نفر از اهالی منزل دچار گاز گرفتگی شدند .

محمد هادی قانع در ادامه افزود: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه، پس از تجهیز خود به دستگاه های تنفسی، جریان گاز را قطع و آن را غیر فعال کردند و درادامه نیزدرب و پنجره های واحد مسکونی را برای تخلیه گازهای سمی منواکسیدکربن گشودند.

وی تصریح کرد:نیروهای آتش نشانی به منظور نجات افراد آسیب دیده احتمالی، وارد راهروها و واحدهای مجتمع مسکونی شدند و  5 نفر از اهالی را که در داخل یکی از واحدهای مسکونی این مجتمع گرفتار و دچار مسمومیت شده بودند را از محل حادثه خارج کرده و برای اقدامات درمانی تحویل کادر پزشکی اورژانس دادند.

قانع با بیان اینکه نقص فنی دودکش‌ها و اتصالات دستگاه پکیج و بخاری عامل اساسی مسمومیت‌ها و مرگ و میرهای ناشی از گاز مونوکسیدکربن است، ابراز کرد: بنابراین دستگاه های گرمایشی و مسیر خروجی دودکش آنها به شکل سالیانه باید توسط افراد متخصص مورد بازبینی ،سرویس و نظافت قرار گیرند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی در پایان گفت :آتش نشانان پس از ایمن سازی کامل محل حادثه و بازدید از دودکش های مجتمع مسکونی و ارائه تذکرات ایمنی لازم به مدیر و ساکنین به مأموریت خود پایان دادند.

منبع: سرویس خبری سازمان آتش نشانی شیراز

3073 کلیک ها  سه شنبه, 11 تیر 1398 23:39
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا