• رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز:

پرونده دکل ها روی میز شورا/ بسترهای توسعه تکنولوژی با توجه به حفظ سلامت مردم فراهم شود

قاسم مقیمی
قاسم مقیمی  
پرونده دکل ها روی میز شورا/ بسترهای توسعه تکنولوژی با توجه به حفظ سلامت مردم فراهم شود قاسم مقیمی

راستین آنلاین:رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیرازگفت: گسترش روزافزون ارتباطات رادیویی، احداث سایتها و دکل‌ها‌ی جدید بر اساس قوانین و مقررات، مطالعات تحقیقی و استانداردهای بین المللی را به همراه دارد.

قاسم مقیمی که درهفتاد و نهمین جلسه کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات‌ شهری شورای اسلامی شهر شیرازسخن می گفت با اشاره به دستور کار این کمیسیون مبنی بربررسی آیین‌نامه پیشنهادی ساماندهی دکلها، آنتن‌ها و ایستگاه‌های مخابراتی در شیراز افزود:در راستای توسعه تکنولوژی، ساماندهی استقرار، نصب جدید، جابجایی، جایگزینی، تغییر شکل، استاندارد سازی (ساختمانی -الکتریکی - مکانیکی - الکترو مغناطیسی) دکل‌های مخابراتی در شیراز امری ضروری است.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز افزود: به منظور ساماندهی دکل‌ها و استفاده حداکثری از سایت اشتراکی، رعایت اصول مبلمان شهری، بهبود سیما و منظر شهری، حفظ سلامت شهروندان، محیط زیست و بهبود خدمات ارتباطی، آیین نامه ساماندهی سایتها و دکلهای مخابراتی تدوین شد.

قاسم مقیمی اشاره به شکایات فراوان شهروندان از نصب دکلها در کنار مدارس یا بیمارستان افزود: با توجه به سیستم ایمنی پایین گروه‌های در معرض خطر، استقرار دکلها در اماکن خارج از استاندارد، مشکلاتی را برای آنها به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه مخالف توسعه تکنولوژی نیستیم افزود: تا زمانی که خدمات عمومی برای شهروندان مشکل ایجادنکند، بسترهای لازم برای توسعه تکنولوژی را فراهم خواهیم کرد.

مقیمی ادامه داد: پس از بررسی‌آيین نامه، مقرر شد مخابرات استان فارس، محیط زیست استان و دانشگاه علوم پزشکی، پیشنهادات و راهکارهای حوزه‌ی مربوطه را برای درنظرگرفتن در آیین نامه به کمیسیون ارائه دهند.

انتهای پیام /  101
3450 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 02 تیر 1398 16:34
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا