آغاز عملیات اجرایی ۱۵۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی جهش مسکن در شهرستان نی ریز

آغاز عملیات اجرایی ۱۵۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی جهش مسکن در شهرستان نی ریز
   
آغاز عملیات اجرایی ۱۵۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی جهش مسکن در شهرستان نی ریز |||| ||||

 استاندار فارس در حاشیه بازدید از شهرستان نی ریز، گفت: در حوزه اشتغال با اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، طی ده ماه از سهمیه ای که برای اشتغال در فارس مشخص شده بود عبور کردیم. وی با اشاره به آغار عملیات اجرایی ۱۵۰۰ واحد مسکن ملی در شهرستان نی ریز، ابراز امیدواری کرد پیمانکار، پروژه را در عرض حداکثر دو سال به اتمام برساند.

راستین آنلاین : محمد هادی ایمانیه بانوان را اساس و بنیان خانواده ی ایرانی و اسلامی دانست، و افزود: حاکمیت وظیفه دارد امکانات مورد نیاز بانوان را، به جهت تفریح و نشاط ایشان فراهم کند؛ امیدواریم با همکاری و مشارکت صنایع و صاحبان سرمایه بتوانیم حداقل یک مورد از این پارک را در شهرهای استان احداث کنیم. محمدهادی ایمانیه در چهل و چهارمین سفر شهرستانی خود، به منظور بررسی میدانی پروژه های عمرانی، درمانی، اقتصادی، فرهنگی و آئین شروع عملیات اجرایی احداث ۱۵۰۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی جهش مسکن به شهرستان نی ریز سفر کرد. وی در بدو ورود، ضمن حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد و بر سر مزار مرحوم آیت الله فقیه امام جمعه فقید نی ریز فاتحه‌ای قرائت کرد.


 لزوم توجه به فرهنگ دینی و اعتقادی مردم در ساخت منازل مسکونی 
دکتر ایمانیه در آئین آغاز عملیات اجرایی نهضت ملی جهش مسکن در این شهرستان، یکی از شعارهای اصلی دولت سیزدهم را ایجاد اشتغال و احداث مسکن عنوان کرد و افزود: در حوزه اشتغال با اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، طی ده ماه از سهمیه ای که برای آن مشخص شده بود عبور کردیم؛ امیدواریم طی دوماه پیش رو نیز تعداد بیشتری ایجاد اشتغال شود.


نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به اینکه از چهار میلیون مسکن ابلاغی در کشور طی چهار سال، سهم استان فارس ۲۴۰ هزار واحد مسکونی می باشد، اظهار داشت: پس از ثبت نام و صلاحیت سنجی از متقاضیان، ۱۳۶ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.


وی ادامه داد: با همت اداره کل راه و شهرسازی استان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شهرداری های استان و سایر دستگاه های درگیر در احداث منازل مسکونی؛ از جمله آبفا، برق و شرکت گاز، اتفاقات خوبی صورت گرفته است که امیدواریم مردم از عملکرد دولت سیزدهم در احداث مسکن ملی راضی باشند.


استاندار فارس با بیان اینکه ۱۷۰۰ نفر در شهر نی ریز واجد صلاحیت نهضت ملی جهش مسکن شناخته شده اند، اظهار داشت: امروز شاهد آغاز به کار احداث ۱۵۰۰ واحد در این شهر هستیم و پیمانکار طرح متعهد شده است حداکثر طی دو سال تمام واحدهای مسکونی را در اختیار مردم قرار دهد.


وی بر رعایت فرهنگ دینی و اعتقادی مردم در ساخت منازل مسکونی تاکید کرد و افزود: مصرانه پیگیر هستیم تا همزمان با احداث منازل مسکونی، سایر اماکن مورد نیاز و ضروری مردم از جمله کتابخانه، مسجد، درمانگاه، مدرسه، زمین چمن و پاسگاه انتظامی به منظور تامین امینت در محدوده‌های این طرح ساخته شود.
ضرورت گسترش فعالیت دارالقرآن نی ریز با توسعه فضای فیزیکی بیت الاحزان
استاندار فارس ضمن بازدید از دارالقرآن شهرستان نی ریز، با بیان اینکه؛ اگر قرار است دنیا به مدینه‌ی فاضله تبدیل شود و مکان امنی برای زندگی بشریت باشد، راهی به جز توسل و تمسک به قرآن وجود ندارد.دکتر ایمانیه با بیان اینکه عده ای همت کردند و میزبان عزیزان جوان و نوجوان شدند که مایه‌ی افتخار است و با هیچ کار مادی و مالی نمی توانیم آن را جبران کنیم، افزود: روز قیامت قرآن، اهل خودش را شفاعت می کند، امیدواریم که این توفیق نصیب ما هم بشود.
وی بر ضرورت توسعه و افزایش فضای فیزیکی این مجموعه تاکید کرد و اظهار داشت: توسعه این مرکز از موارد ضروری و قابل توجه است؛ احداث فاز دوم این مجموعه در طبقه فوقانی همین مکان با همکاری شهرداری نی ریز از روز میلاد امام عصر (عج) آغاز می شود و امیدواریم حداکثر طی مدت یکسال مورد استفاده قرار گیرد.

صاحبان سرمایه و صنایع نسبت به وظیفه‌ی اجتماعی خود اقدام کنند

 

نماینده عالی دولت در فارس در حاشیه بازدید از روند اجرایی احداث مجموعه فرهنگی ورزشی شهید سلیمانی شهر نی ریز که با همکاری شهرداری و سرمایه گذاری شرکت فولاد غدیر نی ریز در دست انجام است، کار شرکت فولاد غدیر را بسیار زیبا و قابل تقدیر عنوان کرد و افزود: برای رفاه اجتماعی و در قالب مسئولیت اجتماعی، شرکت فولاد غدیر اقدام به احداث پارکی در این منطقه نموده که امیدواریم سال آینده فاز اول آن مورد استفاده مردم این شهرستان قرار گیرد.

 

وی این اقدام را بعنوان نمونه و الگویی برای سایر صنایع و صاحبان سرمایه معرفی کرد و اظهار داشت: صنایع و صاحبان در کنار فعالیت های تولیدی به مردم منطقه خودشان ارائه خدمت کنند و زمینه‌ی نشاط و تفریح مردم مبتنی بر اخلاق اسلامی را فراهم آورند.

 

استاندار فارس همچنین به پارک ویژه بانوان در این منطقه اشاره کرد و افزود: بانوان اساس و بنیان خانواده های ایرانی و اسلامی هستند و اصلی ترین نقش را در خانواده ایفا می کنند؛ اساس اجتماع جامعه را بانوان تشکیل می دهند.

وی بر حقِ مسلم بانوان در امر ورزش و تفریح با حفظ موازین شرعی تاکید کرد و اظهار داشت: حاکمیت وظیفه دارد امکانات مورد نیاز بانوان را، به جهت تفریح و نشاط ایشان فراهم کند؛ امیدواریم با همکاری و مشارکت صنایع و صاحبان سرمایه بتوانیم حداقل یک مورد از این پارک را در شهرهای استان احداث کنیم.

 

آغاز عملیات انتقال آب از سد چشمه عاشق به بخش ریزآب

 

دکتر ایمانیه همچنین ضمن بازدید از سد چشمه عاشق، دستور آغاز عملیات اجرایی انتقال آب از این سد به بخش قطرویه را صادر کرد و گفت: انتقال آب از این سد به بخش قطرویه و روستاهای ریزآب بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان هزینه دارد، که توسط شرکت فولاد غدیر نی ریز در قالب صندوق مسئولیت اجتماعی تامین خواهد شد؛ شرکت مجری این طرح از شرکت های توانمند کشور است؛ لذا امیدواریم تا قبل از تابستان ۱۴۰۲ آب آشامیدنی سالم به بخش قطرویه و ریز آب برسد‌.

 

وی همچنین به بازدید از ساختمان بیمارستان قدیم شهر نی ریز اشاره کرد و گفت: خواسته‌ی مردم این شهر وجود یک درمانگاه شبانه روزی در مرکز شهر است؛ با توجه به بُعد مسافتی که بیمارستان جدید شهرستان با مرکز شهر دارد، مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کمترین زمان ممکن نسبت به راه‌اندازی درمانگاه شبانه روزی در ساختمان بیمارستان قدیم اقدام نماید.

 

کارخانه سیمان خاکستری نی ریز؛ کارخانه ای مجهز و مسئولیت پذیر است

 

نماینده عالی دولت در فارس در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان خاکستری نی ریز، تولید در همه‌ی زمینه ها در کشور را از ضروریات و اولویت های دولت عنوان کرد و گفت: امسال سال تولید، اشتغال و توجه به علم و دانش است؛ این کارخانه‌ی مجهز، از ابتدا با درایت و تخصص بنا گذاشته شده و در عرصه‌ی فعالیت های اجتماعی نیز نقش خود را برای مردم منطقه ایفا کرده است.

 

استاندار فارس به اشتغال معلولین در این واحد اقتصادی اشاره کرد و افزود: این کارخانه در به‌کارگیری توانخواهان عزیز فعالانه ظاهر شده که جای تشکر و قدردانی دارد؛ لازم است سایر تولیدکنندگان و حتی ادارات دولتی سهمیه ۳درصد اشتغال از جامعه‌‌ی معلولین را رعایت کنند.

انتهای پیام /  108
200 کلیک ها  جمعه, 07 بهمن 1401 17:17
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «راستین آنلاین» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

بالا