اصلاح طلبان در شیراز هم لیستی ارائه نمی دهند/ 5بر صفر به نفع اصولگرایان

راستین آنلاین:همانگونه که پیش بینی می شد،اصلاح طلبان فارس نیز همچون همفکرانشان در تهران به دلیل آنچه فقدان نامزد شاخص اصلاح طلب برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان شده است، اعلام کردند که در شیراز و دیگر نقاط استان لیستی از نامزدهای این جناح سیاسی ارائه نمی شود تا مردم درصورت تمایل، به تشخیص خودشان درانتخابات پیش رو به کاندیداهای موجود رای دهند.


شورای عالی جبهه اصلاح طلبان فارس با صدور بیانیه ضمن اعلام این موضوع به صورت رسمی تاکیده کرده است که « در اعتقاد و باور ما، تنها راه رسیدن به اهداف متعالی اصلاح‌طلبی صندوق‌های رای می‌باشد که بیانگر استقلال و آزادی و تبلور اصل جمهوریت نظام است»
در ادامه این بیانیه که یک نسخه از آن نیز در اختیار پایگاه خبری تحلیلی راستین آنلاین در شیراز قرار گرفته است،با اشاره به بیانیه نخست این شورا که سوم بهمن ماه صادرشد،آمده است: »شورای عالی جبهه اصلاحات استان فارس متشکل از احزاب اصلاح‌طلب، جلسات متعدد و مستمر خود را برای حضور فعال و پرشور در عرصه انتخابات از چند ماه پیش آغاز کرد و با تشکیل کارگروههای متعدد نسبت به شناسایی افراد شاخص ، متعهد و متخصص جریان اصلاحات اقدام نمود.
بر اساس نتایج برآمده از نهادهای رسیدگی کننده به صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و با توجه به حذف همه نیروهای اصیل جریان اصلاح‌طلبی که همگی مومن و معتقد بر دو اصل اساسی نظام که همانا اسلامیت و جمهوریت است، شرایط به گونه‌ای رقم خورده است که امکان ارائه لیست انتخاباتی و حضور فراگیر در استان فارس برای این شورا مقدور نمی باشد لذا تصمیم نهایی به خود مردم واگذار می کنیم و نیک معتقدیم که آنها بهترین سرنوشت را رقم خواهند زد.»
حالا و در شرایطی که این جناح سیاسی که  پیروزی های خود در انتخابات گذشته را از یک سومرهون حضور گسترده مردم در انتخابات و از سویی دیگر ارائه لیستی واحد -هرچند با در نظر گرفتن حداقل های ممکن برای حضور نامزدها- در انتخابات می دانست،با صدور این بیانیه عملا به نشانه تسلیم در رقابتی که جناح مقابلش از فرط تعدد کاندیدا اقدام به معرفی 5 نامزد برای نشستن روی 4 صندلی نمایندگی از حوزه انتخاباتی شیرازکرده، پرچم سفید را بلند کرده است.
رقابت به روش ایرانی یا ژاپنی ؟
مشهور است که درمهد کودکهای ایران در یک بازی 10 کودک برای نشست روی 9 صندلی رقابت می کنند.
در این بازی معلم به بچه ها می گوید» هر کی نتونه سریع برای خودش یه جا بگیره باخته و بعد 9 بچه و 8 صندلی و ادامه بازی تا یک بچه باقی بمونه. بچه ها هم همدیگر رو هل میدن تا خودشون بتونن روی صندلی بشینن.»
این در حالی است که گفته می شوددر مهد کودکهای ژاپن نیز  10 کودک برای  نشستن روی  9 صندلی رقابت می کنند.با این تفاوت که در ژاپن به آن  10 بچه گفته می شود، »اگر یکی از شما ها  روی صندلی جا نشود،همه شما در این بازی باختید.»
درمهد کودک های  سرزمین خورشید تابان بچه ها برای پیروزی در این رقابت نهایت سعی خودشان را می کند و همدیگر رو طوری بغل می کنند که کل تیم 10 نفره روی 9 تا صندلی جا شوندو کسی بدون صندلی نماند. بعد 10 نفر روی 8 صندلی، بعد 10 نفر روی 7 صندلی و همینطور تا آخر.
در حالیکه به اعتقاد کارشناسان مسائل تربیتی کودکان ما بااین نوع آموزش در مهد کودک ها فرهنگ «هر کی باید به فکر خودش باشه» را یاد می گیرند،ژاپنی ها  باآن نوع  بازی به کودکانشان فرهنگ همدلی و کمک به همدیگر و کار تیمی رو یاد می دهند.
در چنین شرایطی و در حالیکه تعداد صندلی ها نمایندگی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و لیست ارائه شده توسط شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فارس«شانا» حکایت از یک صندلی کمتر برای نامزدهای معرفی شده دارد و معلوم نیست،اصولگرایان قرار است در این رقابت ها به روش ایرانی به عرصه رقابت وارد شوند یا ژاپنی،یکی از فعالان سیاسی منتسب به نئواصولگرایان با انتشار یادداشتی تحت عنوان« برادر سرکار هستین!« در کانال شخصی خود ضمن اشاره به این اقدام  شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فارس این سیاست را به نوعی به تمسخر گرفته و آن را  یک «هنرنمایی خارق العاده »دانسته است.
حسین مذنب در این یادداشت با ذکر خاطره ای از دیدار تصادفی 2 ماه پیش خودبا یکی از اعضای جوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس در فرودگاه شیراز نوشته است « این جوان پس از تعریف و تمجید از ساختار جدید »شانا« با شور و شوق از موثر بودن خود و دیگر جوانان در نحوه لیست بندی جریان اصولگرایی گفت و من چند کلمه بیشتر به این دوست نگفتم که "برادر سر کار هستین" و موجب رنجش خاطرش شدم.»
مذنب فرمول اصولگرایان برای بستن این لیست را فرمولی تکراری و کپی برداری شده از سیاست های این جناح سیاسی درانتخابات مجلس هفتم شیراز دانسته و آنرا حاکی از پایان طرح ها و نوآوری ها عنوان کرده است.
اواین فرمول را انجام چرخه باطل تصمیم گیری قیم مآبانه برای  مردم استان و شیرازدانسته و در توصیف این لیست گفته است:  «لیستی که طبق معمول حاصل فشار چند نفر با نفوذ همیشگی، چند حزب که مجموعه اعضای به یک فولکس واگن نمی رسد و چند فرد با خرج کرد انتخاباتی بالاست....»
این فعال سیاسی منتسب به جریان فکری احمدی نژاد یادداشت خود را با طرح این سئوالات به پایان رسانده است:
*آیا وقت آن نرسیده که بزرگان قوم خود را بازنشسته کنند؟
*آیا وقت آن نرسیده که جای چند خانواده و حزب محدود، بچه های واقعی انقلاب برای خودشون تعیین تکلیف کنند؟
*آیا وقت آن نرسیده که به جای جوانگرایی رانتی، جوانگرایی انقلابی اتفاق بیافتد؟
*آیا وقت آن نرسیده که معیارهای انقلاب جای سهم خواهی و باج گیری را بگیرد؟
*و آیاهای بسیاری دیگر که همیشه بی پاسخ می ماند و دو سال دیگه روز از نو، روزی از نوع.
گرچه ارائه این لیست توسط شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فارس واکنش های متعددی را به دنبال داشته است،اما برخی معتقدند در آن لیست پنج نفره سه نفر که سابقه ی مدیریتی بیشتری در سطح استان و کشور دارند،از شانس بیشتری برای گرفتن جواز حضور در مجلس شورای اسلامی برخوردارهستند.
سه نفری که ضمن برخورداری از پایگاه رای ثابت اصولگرایی در شیراز،از رای شمال فارسی های مقیم شیراز،شیرازی های مقیم شیراز! و لامردی های مقیم شیرازنیز برخوردار هستند.
اگر این تحلیل درست باشد،رقابت دیگر کاندیدا های حضور در انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه شیراز،عملا برای نشستن روی یک صندلی خواهد بود.
رقابتی که بسیاری براین باورند در آن،شانس نامزده های مستقل بیش از دو نامزدجوان «شانا» خواهد بود!
انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در جمعه, 18 بهمن 1398 06:19
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا