شهرستان های لامرد و مهر در جنوب استان فارس به الگویی برای محرومیت زدایی تبدیل شده اند

شهرستان های لامرد و مهر در جنوب استان فارس به الگویی برای محرومیت زدایی تبدیل شده اند
   

راستین آنلاین :نماینده مردم لامرد و مهر گفت:شهرستان های لامرد و مهر در جنوبی ترین قسمت استان فارس و در فاصله ۳۰ کیلومتری خلیج فارس، به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی به الگویی از محرومیت زدایی تبدیل شده اند.

 سیدمحسن علوی که  در نشست علنی در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود سخن می گفت افزود: درابتدا جا دارد از نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، سپاه، بسیج، ارتش و سربازان گمنام امام زمان(عج) که با عملیات مقتدرانه در سال ها و ماه های اخیر اقتدار جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشانده اند و از سرداران اقتصادی از جمله مسئولین بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی که مدبرانه بحران ارزی را کنترل و ثبات را به بازار ارز بازگرداندن و نیز قوه قضاییه و دستگاه های امنیتی که مجدانه با مفساد اقتصادی برخورد می کنند تقدیر و تشکرکنم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: شهرستان های لامرد و مهر در جنوبی ترین قسمت استان فارس و در فاصله 30 کیلومتری خلیج فارس، به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی به الگویی از محرومیت زدایی تبدیل شده اند، امروز این منطقه با حمایت های بی دریغ دولت تدبیر و امید به قطب صنعتی استان فارس تبدیل شده که زمینه را برای اشتغال جوانان جویای کار استان فارس فراهم کرده است.

 نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: جا دارد از مسئولان وزارت راه و شهرسازی که در تکمیل تونل شهید باقری، پل های فلزی، تسریع در احداث مسیر لامرد خونج، حذف گردنه محمله ، آزادگان لامرد-پارسیان، در دستور کار قرار دادن راه آهن، صدور مجوز شهرک 54هزارنفری تابناک، ارتقای فرودگاه بین المللی لامرد، تکمیل سالن جدید این فرودگاه و افزایش پروازها، تحولی شگرف در راه های مواصلاتی و زیر ساخت های صنعتی منطقه ایجاد کرده اند، تقدیر کنم.

وی بیان داشت:  از مسئولان راه و شهرسازی در خواست می کنم تعریض مسیر پر خطر احشام- علامرودشت و مسیر خشت-اشکنان که متاسفانه همه ساله شاهد پر پر شدن عزیزان در این مسیر ها هستیم، هر چه سریع تر تامین اعتبار و در دستور کار قرار گیرد.

این نماینده مجلس گفت: همچنین با توجه به اعلام آمادگی وزارت نفت برای مشارکت با وزارت راه در احداث راه مواصلاتی گله دار- عسلویه به عنوان مسیر پدافند غیرعامل در مطالعه و اخذ کد برای این مسیر تسریع کنند،  از توجه مسئولان دلسوز وزارت صمت به خصوص مسئولان ایمیدرو و ساتا و ستاد اجرایی فرمان امام در احداث کارخانه های بزرگ آلومینیوم لامرد و پالایشگاه شهرستان مهر تقدیر و تشکر می کنم.

علوی در ادامه نطق میان دستور خود عنوان کرد: از مسئولان درخواست می کنم با توجه به حساسیت های محلی در جذب نیروهای بومی برای این صنایع بر اساس ماده 46 برنامه ششم توسعه و بخشنامه های صادره عنایت لازم را مبزول کنند، همچنین از جهانگیری معاون رئیس جمهور که در سفر به شهرستان های لامرد و مهر حمایت های ویژه از صنایع واقع در این منطقه کردند تشکر می کنم، امید است که این صنایع به زودی با حضور رئیس جمهور افتتاح شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: از مسئولان خدوم وزارت بهداشت و درمان برای افزایش پزشکان متخصص و ارتقا کیفی شبکه بهداشت و درمان شهرستان های لامرد و مهر تشکر کرده، از وزارت بهداشت در خواست می کنم با توجه به اتمام تعهدات خیر محترم حاج محمود حاجی جیدر در احداث و تکمیل بیمارستان جدید لامرد اعتبارات  لازم جهت اجرای تعهدات دانشگاه علوم پزشکی فارس در تکمیل این بیمارستان را تامین کنند تا این بیمارستان نیز با حضور ریاست جمهور افتتاح شود، همچنین از نمکی وزیر بهداشت برای صدور مجوز تجهیز و تامین نیروی بیمارستان خیر ساز صدیقی گله دار تقدیر و تشکر کرده و از ایشان در خواست می کنم با توجه به تهیه زمین بیمارستان جدید 110 تخته خوابی مهر هر چه زودتر تامین اعتبار این بیمارستان را در دستورکار قرار دهد.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: جا دارد از وزیر نفت برای تامین اعتبار و خرید یک دستگاه ام.آر.آی برای خدمت رسانی به قطب درمانی جنوب استان فارس تقدیر و تشکر کنم همچنین عاجزانه درخواست می کنم در تخصیص اعتبارات مصوب وزارت نفت در جهت مجموعه ورزشی شهدای نفت شهرستان مهر و مجموعه ورزشی تابناک تسریع کنید.

وی اظهار داشت: بحران خشکسالی مردم بخش های مختلف حوزه انتخابیه را شدیدا آزار می دهد،  کلنگ زنی احداث پروژه انتقال آب شیری دریا به شهرستان های لامرد و مهر نور امید را در دل مردم این منطقه روشن کرده بنابراین انتظار می رود در تخصیص حق آبه این دو شهرستان از خط انتقال آب محرم نظارت بیشتری صورت پذیرد که بیش از این موجب تضییع حقوق مردم این خطه نشود.

این نماینده مجلس افزود: مجدد از وزاری  صنعت و نیرو جهت صدور مجوزهای لازم و شرکت در مراسم کنلگ زنی آب شیرین دریا تقدیر و تشکر می کنم، امید است با حمایت قاطع از پیمانکار این پروژه با صدور مجوز تولید 290 میلیون متر آب شیرین برای کل استان فارس بر اساس موصوبات سابق نه تنها گام مردم شهرستان های لامرد و مهر که استان فارس را سیرآب کند.

علوی در ادامه نطق میان دستور خود گفت: شهرستان های لامرد و مهر از خاک حاصلخیز و آب و هوای مناسب برای کشاورزی بهره مند هستند اما به دلیل سرازیر شدن نزولات آسمانی به دریا امکان بهره برداری از این منبع خدادادی جز با ایجاد استخرهای کشاورزی و احداث گلخانه وجود ندارد، بنابراین از وزیر نیرو در خواست می کنم جهت صدور مجوز احداث استخرهای کشاورزی در این منطقه همکاری لازم را با کشاورزان داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عنوان کرد: بی شک تقویت زیر ساخت های کشاورزی خصوصا گلخانه ها و استخرهای کشاورزی سبب  اشتغالزایی بسیاری دراین منطقه خواهد شد، ضمن تشکر از وزیر ورزش و جوانان که با سفر به شهرستان های لامرد و مهر عنایت ویژه داشتند از ایشان درخواست دارم طبق وعده معاونت آن وزارتخانه در تکمیل پروژه های ورزشی  به خصوص زمین های چمن مصنوعی تا هفته دولت  به مردم منطقه داده بودند عمل کنند.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس دهم شورای اسلامی مطرح کرد: بروز مشکل در اختصاص قیر رایگان به شهرداری ها و دهیاری ها سبب اعتراضات بسیاری حتی در تریبون های نماز جمعه شده است، از سازمان برنامه و بودجه در خواست می کنم نسبت به رفع مشکل اقدام عاجل به عمل آورد.

وی در پایان گفت: ضمن تشکر از وزیر ارتباطات جهت اعزامی کارشناسی به شهرستان های لامرد و مهر برای بررسی  مشکل آنتن دهی تلفن همراه در خواست می کنم مصوبات این سفر در احداث 8 دستگاه  بی تی اس را عملیاتی کند.

انتهای پیام /  108
1861 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 شهریور 1398 15:52
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا