• وقتیکه یک جمله چالش به پا می کند

داستان خنثی سازی حمله تروریستی در سومین حرم اهل بیت چه بود؟

داستان خنثی سازی حمله تروریستی در سومین حرم اهل بیت چه بود؟
عکس ازرضاقادری-خبرگزاری ایرنا

راستین آنلاین:شاید خود نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی هم گمان نمی کرد،سخنرانی اش در مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید نیروی انتظامی استان تا این اندازه چالش به دنبال داشته باشد.

محمدمهدی برومندی دیروز(چهارشنبه 22 خردادماه) دراین مراسم و درمیان صحبت هایش جمله ای را بر زبان آورد که روایت های مختلفی از آن در رسانه ها مطرح شده است.

در حالیکه در فایل منتشر شده از صحبت های این نماینده مجلس او این عبارات را بکار می برد که «۰۰۰استان پرافتخار و پهناور فارس بابیش از پنج و نیم میلیون جمعیت همانطورکه استاندار محترم و عزیزان فرمودند،درمعرض چندموضوع است.قاچاق کالا به دلیل نزدیکی ما به دریاو به مرزهای دریایی واستان هایی که درمرزهای دریایی هستند مسیرش به شکلی از استان فارس است.به دلیل نزدیکی استان فارس به مرزهای شرقی مسیرترانزیت مواد مخدر باز این منطقه است.ورود اتباع بیگانه و قاچاق انسان به نحوی باز از مسیر استان فارس است و همانطور که عرض کردم استان هدف تروریستی .یعنی مشابه اقداماتی که در اهواز، دراستان خوزستان در سیستان و بلوچستان اتفاق افتاد درابعاد بسیاروسیع تر آن رامستحضرید در استان فارس برنامه ریزی سازمان یافته داشتندبرای اقدامات تروریستی بسیار سخت و خشن درسومین حرم اهل بیت و درسایر مناطق استان فارس ....»

حالا تعبیر برخی از اصحاب رسانه و البته روابط عمومی آستان احمدی محمدی(ع) از صحبت های او و بکار بردن عبارت سومین حرم اهل بیت ،حرم حضرت شاهچراغ(ع) است.

این حالی است که  برخی دیگر از اهالی رسانه بر این باورند که منظور برومندی از سومین حرم اهل بیت حرم شاه چراغ (ع) نبوده بلکه شهر شیراز است.

اولین بار در سال 1387 مقام معظم رهبری در سفر خود به استان فارس؛ از حرم حضرت احمد بن موسی(ع) (شاهچراغ) به عنوان سومین حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) یاد کرد و فرمودند: «شیراز بعد از مشهد و قم، سومین حرم اهل بیت(ع) است و این برجستگی و محوریت باید در تبلیغات عمومی و رسانه ای و هنگام تخصیص اعتبارات گوناگون، مورد توجّه قرار گیرد تا دل های مشتاقان در داخل و خارج از کشور بیشتر متوجّه قداست و اهمیت این بارگاه مهم شود».

پیرو این سخنان رهبری، شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ششم ذی القعده را روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی الکاظم(ع) اعلام کرد.

اما چالش بر سر اینکه منظور نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حرم شاهچراغ(ع) بوده یا شهر شیراز به رسانه ها و اهالی آن ختم نشد و صبح امروز پنجشنبه روابط عمومی آستان احمدی و محمدی(ع)باصدور اطلاعیه ای خنثی شدن حمله تروریستی خشن در حرم شاهچراغ (ع) را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه آمده بود:« حرم مطهر حضرت احمد بن موسي شاهچراغ عليه السلام، همواره ملجاء و پناهگاه امن دلدادگان اهل بيت عصمت علیهم السلام در جنوب كشور است.

با توجه به انتشار مصاحبه روز چهارشنبه مورخ ٢٢ خرداد ٩٨ به نقل از نايب رييس محترم كمسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، مبنی بر خنثی شدن حمله تروریستی خشن در حرم مطهر که موجب نگراني محبان ساحت نوراني امين ولايت حضرت شاهچراغ عليه السلام شده است، روابط عمومي و اموربين الملل آستان مقدس ضمن تكذيب خبر فوق و شايعه ي حمله ي تروريستي خشن به حرم مطهر به اطلاع مي رساند عليرغم آنكه كشور عزيزمان همواره هدف تهديدات امنيتي عناصر معاند و بدخواهان بوده و هست، به لطف خداوند متعال و عنايات كريمانه ي حضرت، و همچنين تلاش و مجاهدت شبانه روزي و بدون ادعاي نيروهاي امنيتي، نظامي و انتظامي، آستان مقدس تاكنون شاهد هيچ گونه حادثه تروريستي و امنيتي نبوده؛ و آرامش مشهود و ستودني بر فضاي حرم مطهر حاكم، و روند خدمت رساني و زيارت و توسل زائران و مجاوران گرانقدر در كمال آرامش و نظم برقرار است. به فضل الهي حرم مطهر حضرت شاهچراغ عليه السلام، همواره ملجاء و پناهگاه امن دلدادگان خاندان عصمت عليهم صلوات الله در جنوب كشور است.

از نخبگان سياسي و فعالان فضاي اجتماعي و رسانه اي نيز انتظار مي رود هنگام بيان نظرات و نحوه ي اطلاع رساني، جانب امنيت خاطر و آرامش قلب محبان اهل بيت علیهم السلام را در اولويت قرارداده و به تقويت خدمتگزاري بهتر، و امنيت و آرامش بيشتر حرم سوم اهل بيت علیهم السلام در ايران اسلامي مدد برسانند.»

در حالیکه تلاش خبرنگار راستین آنلاین برای تماس با محمد مهدی برومندی واخذ نظر او در مورد جمله ای که در این مراسم گفته است، به دلیل چند ساعت دردسترس نبودن تلفن همراه او نتیجه ای در بر نداشت، امابه نظر می رسد منظوراو از «از سومین حرم اهل بیت» شهر شیراز بوده است.

موضوعی که با توجه به حضور مقامات سیاسی و امنیتی در این مراسم و عدم تکذیب این ادعای برومندی به نظر می رسد درست باشد.

5278 کلیک ها  پنج شنبه, 23 خرداد 1398 07:39
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا