به احترامش کلاه ازسربرداریم

دیروز سالروز تولد  استاد امیر حاج رضایی بود.


حاج رضایی انسانی آگاه و صادق و متعهد و میهن پرست ودوست داشتنی است . کتاب خوان و اهل مطالعه و صادق و شریف.کسی به یاد ندارد که استاد حاج رضایی کلامی از سر غرور و یا جانبداری غیرمنصفانه و متعصبانه بر قلم و زبان جاری کرده باشد .
 هرگاه چیزی نوشت از سر درد و تعهدو آگاهی وبا نگاهی  آسیب شناسانه  نوشت و هرگاه سخنی بر زبان آورد مخاطب را آرامش و آگاهی بخشید.او در عین تواضع هیچ گاه مرعوب و مقهور قدرت و میزهای پرزرق و برق و وعده های وسوسه گرایانه نشد .
رویدادهای  فوتبالی و مدیریتی را با واقع گرایی همراه بابیانی منطقی و واژه هایی وزین وبا سبک وروشی اثر گذار تفسیرو تحلیل کرد وبر آگاهی مخاطبان افزود .استاد حاج رضایی بدون شک یک سرمایه کم نظیر در عرصه  فوتبال ورسانه است . به احترامش کلاه از سر برداریم زیرا او درشرایطی که پوپولیسم (عامه گرایی ) و لمپنیزم و دریده گویی به عنوان نوعی جسارت تبلیغ شد ،حرمت و فروتنی را درتک تک واژگانی که نوشت و بیان کرد جلوه و شکوه خاصی  بخشید و پاس داشت .
حاج رضایی دربرابر برخی بی حرمتی ها  لحظه ای ازدایره ادب وبردباری و فرهنگوری خارج نشد. 

2897614

او سرمایه معنوی خودرا ذره ذره در تقابل با ناراستی ها و کژیها و ناهنجاریها  جمع کرد وبه  مقبولیتی اجتماعی دست یافته است . "صد نکته به غیر حسن بباید که  تاکسی مقبول طبع مردم صاحب هنر شود ".
  عمربا عزت این پیشکسوت ارجمند فوتبال و رسانه  دراز باد . امیدوارم  زبان و قلم وبیان این چهره آرام و متین روشنگرتر و فروزانتر از پیش ادامه یابد  . حاج رضایی  از امروز هفتاد  پنج سالگی را آغاز می کند . 
سالروز تولدت مبارک آقای حاج رضایی  . 

انتهای پیام /  عبدالکاظم دریساوی-روزنامه نگار
آخرین ویرایش در جمعه, 21 شهریور 1399 23:19
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا