یک اتفاق نادر در فارس!

روزهای پایانی سال ۱۳۹۵ یعنی زمانی که تمام امکانات استان بسیج شده بود تا ورزشگاهی که در سال ۱۳۷۶ کلنگ احداث آن به زمین زده شده بود افتتاح شود، مدیرکل وقت دفتر فنی استانداری فارس گاهی حتی به صورت شبانه روزی بر تمام اتفاقات این پروژه نظارت مستقیم داشت تا فاز نخست ورزشگاه پارس که شامل کاسه استادیوم و پیست تارتان آن می شد در موعد مقرر یعنی ۳۱ فروردین ۹۶ به افتتاح برسد. 
حالا ۳ سال گذشته از آن روزها گذشته است و مدیر دفتر فنی آن زمان استانداری پس از پشت سر گذاشتن تجربه معاونت عمرانی، پشت میز استانداری نشسته است. 
عنایت الله رحیمی که به اعتقاد حامیانش یکی از برگ‌های برنده اش بومی بودن است، با اشراف کامل به زیر و بم مسائل مختلف استان به عنوان یکی از حامیان جدی توسعه ورزش فارس، از ورزش به عنوان عاملی بازدارنده برای آسیب های اجتماعی یاد می‌کند و در دیدار با رئیس فدراسیون کشتی می گوید: اگر هزینه‌های درمان و مقابله با آسیب های اجتماعی در حوزه ورزش هزینه شود بسیار اثر گذار خواهد بود. 
عنایت الله رحیمی در دیدار با علیرضا دبیر به نکاتی ریز و تخصصی اشاره می‌کند که مهر محکمی بر شناخت ورزش و اشراف به این حوزه است. اشرافی که هم به بومی بودنش مرتبط است هم به دانش و تجربه شخصی اش! 
او فارس را در زمینه ساخت اماکن ورزشی در کشور الگو می دارد و با استقبال از برگزاری مسابقات کشتی جام جهان پهلوان تختی میزبانی قابل تحسین شیرازی ها در جام جهانی کشتی را به دبیر یادآوری می کند تا دبیر نیز به خاطر آورد که این استان یکی از مهم ترین استان های کشور در زمینه ورزش کشتی محسوب می‌شود. استانی که در ادوار مختلف تاریخ قهرمانان و مربیان بزرگی را به جهان کشتی معرفی کرده است. 
قهرمانی نظیر محمدعلی فرخیان، برادران نصیری، امید نوروزی، برادران گرایی، عبدالرضا رستگار، علیرضا کارگر، میثم دلخانی و مربیانی نظیر محمد علی چمیانی  و... .
 رحیمی که عمری را با ساخت و ساز سر کرده است حالا شاید بهتر از هر استانداری درک کند که جهشی بودن توسعه زیرساخت‌ها در ورزش استان در دهه‌های آتی چه تاثیر مستقیم و غیرمستقیمی در پویایی جامعه و اثرگذاری درایجاد و بسط شادی و نشاط در استانی که تا چند روز آینده با ۳۶ شهرستان و جمعیتی قریب به ۵ میلیون نفر یکی از بزرگ ترین و در عین حال استراتژیک‌ترین استان‌های کشور تبدیل می‌شود دارد. 
او به خوبی می‌داند ریسک پذیری مدیران می تواند عاملی برای ایجاد نوآوری و تغییر باشد. رحیمی می داند و می فهمد که با ریسک پذیری می توان با ذهن های جوان کار کرد. ذهن هایی که الزاماً در سن جوانی نیستند اما صاحب ایده و خلاقیت هستند. 
در هر حال مدیریت ترکیبی پویا از رفتارها، طرز تفکر و توانایی هابرای حرکت رو به جلو است. ترکیبی  که به نظر می رسد حالا مجموعه ای هماهنگ  از آنها فارس موجود است.
اتفاق نادری که می تواند منشاء بروز رخدادهایی امیدوار کننده در این استان باشد.
 
 
انتهای پیام /  علیرضا لرک
آخرین ویرایش در دوشنبه, 08 مهر 1398 10:57
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا