یادداشت دریافتی/ساکنین شهرک بوعلی بعد از 24 سال همچنان به دنبال سند

شهرک بوعلی سعادت آباد در سال 1374 توسط شهرداری تهران به جهت تامین مسکن هنرمندان طراحی و اجرا شد.

اما حواشی در این شهرک ایجاد شده که سالیان سال ساکنان این منطقه را با خود دست به گریبان کرده است. بطوریکه هرچه به شهرداری مراجعه می‌کنند نه تنها پاسخ قانع کننده‌ای دریافت نمی‌کنند بلکه همچنان بین شهرداران مختلف تهران پاسکاری می‌شوند و در عمل کاری صورت نمی‌گیرد.برای ساکنان این منطقه سوال است که چرا زمینهایی که مردم بابت ایجاد فضای سبز در سال 1374 ، مترمربعی ده هزار تومان، پرداخت کرده‌اند توسط شهرداری تهران و مدیریت فضای سبز و خدمات شهری به جریانهای برج ساز واگذار و یا فروخته شده است؟ و یا اینکه چرا ساختمانهائی که بر مبنای قوانین شهرسازی سال 1374 و توسط مجری قانونی و ناظر اصلی این بخش در شهر تهران که همان شهرداری تهران است ساخته شده ، نه سند دارد و نه پایان کار؟

بله، متاسفانه هنوز بعد از 24 سال هیچکدام از واحدهای مجموعه دارای سند نیستند و این برای ساکنان شهرک مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.

تعدادی از هنرمندان اسفندماه 1397 در جشن نوروزگان خانه تئاتر با شهردار وقت تهران جناب پیروز حناچی در این خصوص صحبت کردند و شهردار نیز قول مساعد داد که به این مساله رسیدگی کند، اما متاسفانه هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده و دیگر مدیران شهرداری تهران هم پاسخگوی حتی تلفن ساکنین و نمایندگان این شهرک نیستند.

در این شرایط بحرانی امروز که مردم ما فداکارانه و با سرسختی در مقابل تورم افسارگسیخته و تحریم آمریکا و وابستگانش ایستاده اند حداقل انتظارشان این است که  مدیران جامعه، ارتباطات خودرا برمبنای دوستی و همدلی با مردم و پاسخگوئی به مشکلات مردمی شکل دهند.

در حال حاضر بیش از چندهزار نفر از شهرداری تهران طلبکارند و هیچ مسوولی پاسخگوی آنها نیست.

حل و فصل این موضوع نه ربطی به تحریم آمریکا دارد ، نه کارشناس خارجی میخواهد و نه غیر قابل اجرا است.

فقط باید مدیران مربوطه، مخصوصا شخص شهردار تهران کمی نسبت به مردم شهر خود و مشکلات شهری آنها دلسوزتر باشند.

ساکنین شهرک بوعلی نمی‌خواهند کسی چیزی را به آنها ببخشد ، بلکه میخواهند مطابق قانون و قراردادی که با شهرداری تهران دارند، اسناد واحد های خریداری شده خودرا بعداز ۲۴ سال دریافت کنند. چراشهرداری تهران با عملکرد غلط ، مردم را برعلیه نظام جمهوری اسلامی تحریک و تهیج می‌کند؟ چرا مردم باید برای گرفتن طلب خود از شهرداری تهران در مقابل شهرداری، شعارها و عکس العملهای دشمن شاد کن از خود نشان بدهند ؟

ساکنین شهرک بوعلی از همه نهادهای ذیربط کشور اهم از ریاست جمهوری، قوه قضاییه، قوه مقننه و دفتر مقام معظم رهبری انتظاردارند به این مورد بصورت ویژه رسیدگی شود تا هرچه زودتر تکلیف ساکنین مشخص شده و به آنچه حقشان است دست یابند. در پایان امیدوارم مسوولین شهری که باید درد دل مردم را از نزدیک بشنوند، این چنین با مردم برخورد نکنند.

انتهای پیام /  علیرضا درویش‌نژاد(دبیر کانون هنرمندان بوعلی)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 21 شهریور 1398 10:23
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا