وقتی ورزش دست به کار می‌شود /لپویی قطب گردشگری ورزشی!

وقتی قطر تمام تلاشش را کرد تا میزبان جام جهانی شود، نظریه های بسیاری درباره این میزبانی مطرح شد اما مهم ترین تاثیر این رویداد برای کشور قطر مطرح شدن این کشور و معرفی آن به تمام جهان بود.
شاید در ابتدای سال 97 هیچ کدام از اهالی فعال سوارکاری و اسب  تصور این را نمیکردند که شاهد بزرگترين مجموعه  سوارکاری جنوب کشور در فارس باشند، اما امروز با حضور پنج هزار نفره تماشاگران در یک مجموعه جدید در شهر لپویی رویای آنها به واقعیت تبدیل شد.
فارس در سال های اخیر با برگزاری جام جهانی کشتی، دو بین المللی ماراتن پارس تورجهانی جودو، رزم سواره ، میزبانی جوانان جهان اسلام و ده ها میزبانی بین المللی و کشوری نشان داده بود توان اجرای هر ایده بزرگی را دارد، اما مجموعه سوارکاری لپویی علاوه بر تاثیر بالایی که در این رشته خواهد داشت، لپویی را به تمام ایران معرفی کرد.
‌فارس استان صنعتی به شمار نمی‌رود و پایه اصلی اقتصاد در این استان کشاورزی  است، اما با خشکسالی های چند سال اخیر مردم این منطقه فشارهای زیادی را متحمل شدند بر همین مبنا لازم بود نگاه های جدید و نوینی در فارس شکل بگیرد،ورزش در این مسیر پیشگام بوده است و حرکت های متعددی را در راه گشترش گردشگری ورزش پیش بینی و اجرا کرده است.
مجموعه بزرگ سوارکاری لپویی یکی از همین موارد است که با تلاش های حیدر علی کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان فارس،همکارانش در این اداره و طفیونی رئیس هیات سوارکاری فارس و دیگر مسئولان ساخته شد.
شاید با صدها برابر هزینه ساخت این مجموعه نیز نمیشد این منطقه را سر زبان ایرانیان انداخت، اما حالا لپویی که تا دیروز روستایی بود که به شهر تبدیل شده بود و اگر در اینترنت نام این شهر را جستجو می‌کردید هیچ چیز جز منطقه واقع شده آن چیزی را نمی یافتید می‌تواند میزبان رویدادهای جهانی ورزشی باشد.
ورزش در فارس یک روز امینت ایران را در دو بین المللی ماراتن به نمایش می گذارد، یکروز با جام جهانی کشتی ظرفیت های بالای گردشگری فارس و شیراز و پتانسیل کشتی فرنگی را دراین استان نمایان می‌کند، در صحنه بازی های آسیایی و پاراآسیایی توان بالای ورزش قهرمانی این استان را با کسب ده درصد مدال های ایران در آوردگاه های بین المللی به اهتزاز در می‌آورد و امروز علاوه بر به نمایش گذاشتن توان اجرایی عمرانی خویش، دور اندیشی مدیرانش رابه منصه ظهور میرساند. 
این در حالیست که شیراز همزمان با افتتاح مجموعه سوارکاری لپویی، میزبان مسابقات اورآسيايي کاراته است که در مجموعه دستغیب در حال برگزاری است. 
حالا لپویی را همه ایران و جهان با نام ورزش واسب می‌شناسند تا ورزش باردیگر نشان دهد تاثیر گذارترین حوزه اجتماعی است. 
بر اساس قانون مصوب۲۰/۶/۷۹، لپویی به شهر تبدیل شد اما تا قبل از سال ۸۶ که مورد بی مهر قرار گرفت و قرار شد مسکن مهر بخشی از قشر کم درآمد را در خود جای دهد، کمتر کسی نامش را شنیده بود. شهری که در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی شیراز قرار دارد اما پیش از اینها نامش با تاریخ فارس و شیراز پیوندها داشته ست، مسکن مهر این شهر هم که هزینه بالایی داشت مورد استقبال قرار نگرفت، اقتصاد این منطقه بر پایه کشاورز ی و دامپروری است 
حالا ورزش باعث می شود مردم دنیا بدانند، لپویی زادگاه عظیم الجثه و عظیم الخلقه مرد تاریخی اعجوبه ی جهان زنده یاد سیاوش خان است.
499 کلیک ها  جمعه, 17 اسفند 1397 12:09
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا