وزير اقتصاد، انرژي و كشاورزي هلند:

وزير اقتصاد، انرژي و كشاورزي هلند:
وزير اقتصاد و كشاورزي هلند
  • وزير اقتصاد، انرژي و كشاورزي هلند با بيان اينكه، تفاهم‌نامه‌هايي بين ايران و هلند براي انجام همكاري و توسعه مراودات در حوزه‌هاي مختلف وجود دارد، گفت: شركت‌هاي هلندي فعال در بخش‌هاي مختلف آماده همكاري با همتايان خود در ايران و فارس هستند.
شركت هاي هلندي آماده همكاري با ايران هستند

 به گزارش راستين آنلاين، هنگ كامپ كه به همراه هيئتي بلند پايه از مسئولان كشور هلند به شيراز سفر كرده است، عصر دوشنبه 20 ارديبهشت در ديدار با استاندار و مسئولان جهادكشاورزي فارس، كشاورزي ايران و فارس را خوب ارزيابي كرد و گفت: ايران در كشاورزي كشوري موفق ارزيابي مي‌شود و علي‌رغم داشتن 80 ميليون جمعيت، گندم توليدي خود را صادر مي‌كند.

هنگ كامپ، شيراز را شهري با شهرت جهاني عنوان و اضافه كرد: شهرت شيراز به خاطر وجود سعدي و حافظ در اين شهر است. من زماني كه قصد سفر به اين شهر را داشتم گفتند تو به شهر حافظ و سعدي مي‌روي.

او همچنين با اشاره به جايگاه هلند در عرصه كشاورزي، گفت: هلند كشوري فوق‌العاده حاصلخيز و يكي از كشورهاي صادركننده محصولات كشاورزي به آمريكا و كشورهاي اروپايي است.

هنگ‌ كامپ تاكيد كرد كه كمپاني‌ها و شركت‌هاي كشاورزي در هلند بيشتر خانوادگي است، گفت: اين كشور اولين صادركننده گل در جهان است.

وي با بيان اينكه گلخانه‌هاي بسياري در كشور هلند وجود دارد، گفت: 50 درصد از كشت گلخانه‌اي در هلند به گل و مابقي به ساير گياهان و محصولات اختصاص دارد.

وزير اقتصاد، انرژي و كشاورزي هلند همچنين در خصوص پيشرفت‌هاي تكنولوژي و علمي اين كشور در حوزه كشاورزي اشاره و اضافه كرد: در هلند هر يك كيلوگرم گوجه فرنگي با استفاده از يك ليتر آب توليد مي‌شود حال آنكه ميزان آب مصرفي براي توليد هركيلوگرم گوجه در اكثر نقاط جهان، 50 ليتر است!

هنگ كامپ با اشاره به اينكه مسئوليت وزارت گردشگري هلند را نيز برعهده دارد، ظرفيت‌هاي گردشگري ايران را مطلوب توصيف و اضافه كرد: من در سفر به اصفهان تحت تاثير اين شهر قرار گرفتم و مطمئن هستم كه زيبايي‌ها و داشته‌هاي شيراز هم مرا آنقدر تحت تاثير قرار خواهد داد كه به هموطنانم بگويم شيراز شهري زيبا است.

وزير كشاورزي هلند همچنين علاقه و آمادگي كشورش در همكاري‌هاي دانشگاهي را اعلام و اضافه كرد: آشنايي با ظرفيت‌هاي موجود ايران و فارس، زمينه را براي ايجاد و توسعه همكاري‌هاي دو جانبه در بخش‌هاي مختلف را فراهم خواهد كرد.

475 کلیک ها  دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 10:02
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا