سه شنبه, 01 آبان 1397 02:07

شیراز برای همیشه پایتخت جوانان جهان اسلام خواهد بود

شیراز برای همیشه پایتخت جوانان جهان اسلام خواهد بود
علی رضایی

راستین آنلاین: دبیر اجرایی پایتخت جوانان جهان اسلام گفت: شیراز برای همیشه پایتخت جوانان جهان اسلام خواهد بود.

علی‌رضایی که ظهر روز پنجشنبه 23 آذرماه در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت، با اشاره به برگزاری جشنواره‌های فرهنگی جوانان اسلام به‌عنوان آخرین برنامه‌های مصوب پایتختی جوانان جهان اسلام در سال 2017 افزود: پس از شیراز شهر قدس به‌عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام برای سال 2018 انتخاب و معرفی می‌شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، مهتمرین دستاورد از پایتختی شیراز برای این شهر را شناساندن این شهر کهن به نسل جوان جهان اسلام دانست و گفت: حضور تعداد زیادی از جوانان و مسئولان کشورهای جهان اسلام در شهر شیراز و یک سال گذشته باعث تا ضمن آشنایی بیش‌ازپیش این عده بافرهنگ، تاریخ و تمدن این شهر، بسیاری از تبلیغات منفی علیه کشورمان نیز خنثی شود.

رضایی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری مهم‌ترین ابزار برای صدور فرهنگ، سنت و آداب‌ورسوم هر کشور است اظهار داشت: براساس آمار رسمی سازمان کنفرانس اسلامی و تقدیر این سازمان از برنامه پایتختی، پس از افتتاحیه تعداد 110 هزار و 650 نفر از کشورهای مختلف رویدادهای شیراز را از طریق سایت سازمان دنبال کردند که این آمار نیز یکی از دستاوردها برای شناساندن شهر شیراز و استان فارس است.

 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس بیان کرد: در برنامه عکس شیراز بیش از 300 عکاس داخلی و خارجی شرکت کردند و پس‌ازآن نیز 5 نمایشگاه از عکس‌های شهر شیراز در کشورهای رومانی، بوسنی و ترکیه برگزارشده است.

 

رضای گفت: پایتخت شدن شهر شیراز به‌راحتی به دست نیامده چراکه پنج کلان‌شهر کشور نیز داوطلب این عنوان‌شده بودند اما با توجه با زیرساخت‌های فرهنگی و تاریخی سازمان کنفرانس اسلامی پس از بازدید از شیراز این شهر را به‌عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام انتخاب کرد.

 

وی اضافه کرد: عنوان‌هایی که شهر شیراز تاکنون کسب کرده مربوط به تاریخ کهن کشورمان درگذشته بود و پس‌ازآن به دلیل نبودن ارتباطات بین‌المللی ظرفیت‌های شیراز مغفول مانده بود و هیچ عنوان جدیدی این شهر تاریخی کسب نکرده است و شناساندن شیراز دستاوردی نو برای تاریخ ایران است و دروازه تمدن اسلامی بر روی تمام کشورها باز شد.

 

وی مسابقات قرآنی جوانان جهان اسلام را یکی دیگر از مهم‌ترین دستاوردهای شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام دانست و افزود: مسابقات قرانی چهارمین برنامه از سری برنامه‌های پایتختی شیراز بود که آبان ماه امسال باشکوه خاصی با حضور بیش از 300 نفر از جوانان داخلی و خارجی که عضو کشورهای سازمان کنفرانس اسلامی در شیراز برگزار شود.

وی حضور مفتی اعظم کشور ترکیه در این مسابقات را یکی دیگر ازدستاوردهای پایتختی جوانان جهان اسلام ارزیابی کرد و افزود: این حضور به‌تقریب مذاهب و نزدیکی و اتحاد دو ملت ایران و ترکیه کمک فراوانی می‌کند.

دبیر اجرایی پایتخت جوانان جهان اسلام ادامه داد: متأسفانه برخی افراد مغرضانه اعلام کردند که پایتختی شیراز هیچ دستاوردی نداشته و هزینه‌های میلیاردی هم برای آن شده است که این موضوع درست نیست و همان‌گونه که گفتم مهم‌ترین دستاورد معرفی شهر شیراز برای نسل جوان بوده است.

 

رضایی بیان کرد: چه دستاوردی بهتر از اینکه بیش از 100 هزار نفر از کشورهای جهان اسلام با شهر شیراز از طریق سایت سازمان کنفرانس اسلامی و سایت انگلیسی، فارسی شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام آشنا شدند و چقدر باید هزینه می‌کردیم تا این تعداد افراد با شهر شیراز آشنا شوند.

 

وی گفت: در برنامه افتتاحیه بیش از 50 شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی اخبار این رویداد را پخش کردند بدون اینکه بخواهیم برای پخش آن هزینه‌ای پرداخت کنیم و این بدان معناست که شیراز به‌خوبی به جهان اسلام و دیگر کشورها معرفی‌شده است و به اهدافمان در پروتکل امضاشده دست‌یافته‌ایم.

862 کلیک ها  پنج شنبه, 23 آذر 1396 15:49
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا