پنج شنبه, 28 تیر 1397 00:26

همه بر آن باور بودیم که روح قدسی بانوی دو عالم همراه با جشنواره ریحانه النبی بوده است

همه بر آن باور بودیم که روح قدسی بانوی دو عالم همراه با جشنواره ریحانه النبی  بوده است
بهزادمریدی
راستین آنلاین:در آستانه فرا رسیدن سالروز میلاد دخت مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س)، مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برگزیده جشنواره ملی ادبی «ریحانه» با موضوع سیره حضرت زهرا(س) در سه بخش شعر، داستان و داستان امروز، ٢٤ اسفندماه در سالن همایش‌های پالایشگاه پارسیان شهرستان مهر برگزار شد.


دبیر همایش ملی «ریحانةالنبی» در این مراسم گفت: طرح این همایش ملی قریب به ١٠ ماه پیش از سوی مرکز اسلامی فاطمیه ارائه شد و حجت‌الاسلام موسوی لاری نام حضرت زهرا(س) را محوری این جشنواره اعلام کرد.

بهزاد مریدی  با بیان اینکه بسیاری از سازمان‌ها در این زمینه پای کار آمدند، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری فارس، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه شیراز، پایگاه استنادی جهان اسلام و غیره را از جمله همکاران برگزاری این همایش دانست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی  فارس در ادامه با تصریح اینکه شعر گره‌خوردگی عاطفه و تخیل است که در زبانی آهنگین شکل گرفته باشد، گفت: شعر بخشی از ادبیات است و ادبیات بی شک یکی از مهم‌ترین رشته‌های هنری است.

وی اظهار کرد: بین شعر و تفکر، شعر و زبان و شعر آفرینش و خیال پیوند نزدیکی است اما اهمیت شعر در فرهنگ کشور ما روشن است؛ شعر نه تنها بیان احساسات غنایی و حماسی و طنزآمیز قرار گرفته، بلکه فلسفه و عرفان و دین و علوم دیگر جهات معرفتی و فعاله زندگی ما را ـ ولو به صورت کلام منظوم ـ در آغوش کشیده است.

مریدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ادبی ریحانه به میزبانی شهر مهر اشاره کرد و گفت: این جشنواره در مرکز اسلامی فاطمیه در اسفندماه سال ١٣٩٥ آغاز به کار کرد و شاید هیچوقت گمان نمی‌کردیم در کمتر از یک ماه فراخوان بیش از ١٣١٢ اثر در بخش شعر و بیش از ١٥٦ داستان و داستانک دریافت کنیم و همه بر آن باور بودیم که روح قدسی بانوی دو عالم همراه بوده است.

مدیرکل ارشاد فارس در پایان ابراز امیدواری کرد که این جشنواره هر سال با نام نامی ریحانةالنبی پا بر جا بماند و امیدوار هستیم که شعر ادبا و بزرگان در این زمینه ما را یاری دهند.

جشنواره ادبی ریحانه در محورهای ابعاد وجودی بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س)، حضرت فاطمه زهرا(س) و ارتباط با خدا و خویشتن، حضرت فاطمه زهرا(س) و جامعه اسلامی، حضرت فاطمه(س) و خانواده برگزار شده است.
361 کلیک ها  چهارشنبه, 25 اسفند 1395 09:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا