یک اتفاق خوب در سازمان سینمایی کشور/دمیدن روح جوانی بر کالبد سینمای ایران

یک اتفاق خوب در سازمان سینمایی کشور/دمیدن روح جوانی بر کالبد سینمای ایران مهدی رنجبر

راستین آنلاین:با تصمیم رییس سازمان سینمایی کشور،مهدی رنجبر معاون جوان هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به عنوان معاون اداره کل نظارت بر تولید فیلم منصوب شد.

حسین انتظامی در مراسم تکریم و معارفه معاونان قدیم و جدید سازمان سینمایی کشور با تاکید براراده سازمان سینمایی کشور بر نهادینه کردن تفکر جوانگرایی در این سازمان افزود: مسیری را دنبال کنیم که کار سینماگران با سرعت و تسهیل بیشتری انجام شود.
وی ادامه داد:در ساختار اداری معمولا به دلیل مقررات و برداشت هایی که می کنیم رفتار سلبی داریم درحالیکه می توانیم با بازنگری در رویه ها مسیری را طراحی کنیم تا کار آنها سرعت بیشتری پیدا کند و مهمتر اینکه تبعیضی رخ ندهد.
رییس سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه ما درقبال فرهنگ و سینما مسئولیت هایی داریم گفت: نگاه ما باید طوری باشد که سینماگران احساس کنند ما خیرخواه، مدافع و به دنبال رشد و تعالی سینما هستیم و به دنبال مانع تراشی در مسیر تلاش آنها نیستیم.
انتظامی با آرزوی موفقیت برای معاون جدید اداره کل نظارت بر تولید فیلم در انجام وظایف محوله اظهار کرد: امیدوارم مدیران کل در سال های پایانی مسئولیتشان به سمت جانشین پروری، جوان گرایی و توجه بیشتر به خانم ها بروند تا بتوانیم مسیر بهتری را در سال های آینده طی کنیم.
رنجبر که کارشناس ارشد سینما و تئاتر ومتولد 1360 است ازسال 1394 به عنوان رییس اداره سینمایی وارد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس شد.
نیروی جوانی و پشتکار وی باعث شد تا او خیلی زود به عنوان معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس منصوب شود.
اعتقاد دو مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلای فارس در دولت روحانی یعنی بهزاد مریدی و صابر سهرابی ،به توانایی های مدیران جوان و میدان دادن به رنجبر باعث شد تا این مدیرخوشنام فرهنگی در طول حضورش در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس کارنامه درخشانی را از خود به یادگار بگذارد.
برگزاری و میزبانی چندین جشنواره فیلم فجربا استفاده از ظرفیت تمام باکس های پخش فیلم ،برگزاری جشنواره های  فیلم کودک و نوجوان ،جشنواره فیلم حقیقت، برنامه ریزی برای اجرای جشنواره منطقه ای فیلم با حضور 16استان در آذر ماه امسال و...از دیگر رویدادهایی است که در کارنامه حضور رنجبر در معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به جای مانده است.

96ab633c1a7119e2ddbcd479b4b75068 XL
رنجبرهمچنین در تحقق برنامه اداره کل فرهنگ و ارشادکه افزایش  ظرفیت  سالن های سینمایی استان بود نیزنقش مهمی را بازی کرد.
تعامل ،تسهیلگری و ارائه مشاوره به سرمایه گذاران توسط معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس  در دوران مسئولیت اوباعث شدتا از سال 1394 تا کنون فارس شاهد افزایش حدود 80درصدی ظرفیت صندلی سینماهای خود باشد.
موضوعی که خود رنجبر معتقد است بدون حمایت های مریدی و سهرابی امکان پذیر نبوده است.
راه اندازی و بهره برداری از سالن و پردیس سینماهایی نظیرهنر شهر آفتاب ،پردیس سینمایی گلستان،سینما فرهنگ و پردیس سینما نگین که به زودی به بهره برداری می رسد،درکنار افتتاح 18 سالن سینمایی دیگر در سراسر استان تنها بخشی از عملکرد رنجبر در دوران حضور 4 ساله اش در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس است.
برخی از فعالان حوزه هنر و سینما معتقدند حضور رنجبر در مسئولیت جدید می تواند فصلی نوین در اداره کل نظارت بر تولید فیلم سازمان سینمایی کشور باشد.

انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 03 مهر 1398 12:22
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

1 نظر

  • محمد چهارشنبه, 03 مهر 1398 12:52 ارسال شده توسط محمد

    بسیار عالی....

    گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا