استاندار فارس:

استاندار فارس:
استاندار فارس
  • استاندار فارس با تاکید بر اینکه عدل و ظلم و همچنین داد و بیداد از جمله سرفصل هایی است که مولوی آن را مد نظر قرار داده است، اضافه کرد: او حکیمانه به عدل پرداخته و مسئولانه به ستمگیری و ظلم تاخته است.
مولوی حکیمانه به عدل پرداخته و مسئولانه به ستمگیری و ظلم تاخته است

سید محمدعلی افشانی استاندار فارس امشب (8مهر) در مراسم یادروز حافظ که در جوار آرامگاه این شاعر شهیر برگزار شد، گفت: مولوی و حافظ که مهر شیراز با زاد روز آنان مهر انگیز تر شده اند بهم شباهت های زیادی زیادی دارند.

نماینده دولت «تدبیر و امید» در فارس با تاکید بر اینکه آنان با اشاره به کوشش با توکل، عشق و شادی، راهی متفاوت برای عروج به قله ادبی و عرفانی و انسانی برگزیدند، گفت: هر کدام از زاویه ای به دغدغه های انسانی و آزادی بشر نگاه می کنند و هر 2 از خود پسندی دوری می کنند.

وی با اشاره به اینکه مولوی اندیشه عمیق خود را به ژرف اندیشی در موضوعات خدا، انسان و جهان کرده است و میراثی عظیم در شناسایی هستی تقدیم آدمیان کرده است، افزود: مولوی پیچیدگی ساختار ذهنی انسان ها را با ژرف اندیشی عمیق تلفیق کرده است.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه عدل و ظلم و همچنین داد و بیداد از جمله سرفصل هایی است که مولوی آن را مد نظر قرار داده است، اضافه کرد: او حکیمانه به عدل پرداخته و مسئولانه به ستمگیری و ظلم تاخته است.

وی افزود: او دادگری را به عرش برده و چهره مستبدان را اهریمنی خوانده و آنان را از عرش به فرش کشیده است، تاکید کرد: او عدل را قرار گرفتن هر چه در جای خود می داند در نگاه مولوی هر ناشایسته ای را جای شایسته ای بگیرد مایه خرابی جامعه می شود.

استاندار فارس با اشاره به اینکه او ستمگران را در چاهی ویل می بیند که خودشان برای ضعیفان حفر کرده اند، یادآور شد: در نگاه حافظ هم آزار خلق گناه بزرگی است که جز او گناهی نمی بیند.

وی تاکید کرد: مولوی هدف انبیا (علیهم السلام) را برقراری عدالت می داند و در نگاه مولوی عواقب ظلم، سنگین است و وی به آزادی انسان از درون پرداخته چرا که انسان آزاد پایه گذار جامعه آزاد است، مولوی آزادی را به پیروی از غدیر و آبادی را حاصل آزادی می داند.

218 کلیک ها  پنج شنبه, 08 مهر 1395 22:55
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا