استاندار فارس خطاب به فرمانداران:

استاندار فارس خطاب به فرمانداران:
سید محمد علی افشانی
  • استاندار فارس، از فرمانداران استان خواست که ضمن استقبال و پذیرش نقد، پاسخ هرگونه تخریب را بدهند.
نقد را بپذیرید و پاسخ تخریب را بدهید

سید محمد علی افشانی، در نشست با فرمانداران استان افزود: ریشه و عامل اصلی فساد در نبود نقد و آزادی است و در جامعه باید شرایط به گونه ای باشد که نقد به راحتی انجام شود.
وی ادامه داد: کسی که بنا است نقد کند باید توجه داشته باشد که اول آنچه به عنوان نقد مطرح می شود صحیح بوده و دروغ نباشد و اینکه مطالبی که مطرح می شود همراه با اطلاعات و مستندات کامل و صحیح باشد.
افشانی تصریح کرد: اما برخی پا را فراتر گذاشته و بعضا به اسم نقد دست به تخریب می زنند که این یا از سر بی اطلاعی و دریافت اطلاعات غلط اتفاق می افتد و یا با هدفی خاص انجام می شود.
استاندار فارس، از فرمانداران استان خواست که ضمن استقبال و پذیرش نقد، پاسخ هرگونه تخریب را بدهند.
وی افزود: البته وجود برخی اختلاف نظرها و سلایق امری کاملا طبیعی است و انتظار داریم که نحوه تعامل فرمانداران با نمایندگان به گونه ای باشد که هماهنگي آنان در راستاي رفع مشکلات مردم و کشور باشد.
استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم تبادل اطلاعات و تجربیات بین فرمانداران افزود: در جلسات اداری نشستن، شنیدن و رفتن، برای مدیران بدون اینکه نتیجه ای حاصل شود یک آفت است.
افشانی تاکیدکرد: مدیران و فرمانداران باید در جلسات از تجارب یکدیگر استفاده کنند چرا که هر مدیر و فرمانداری در حوزه ای دارای توانمندی هایی است كه می تواند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند و تجربیات خود در آن حوزه را در اختیار دیگر مدیران قرار دهد.
وی ادامه داد: بنابراین انتظار می رود که وقتی مدیران و فرمانداران در جلسات مختلف شرکت می کنند از مباحثی که مطرح می شود و همچنین از تجربیات یکدیگر در جهت استفاده در حوزه کاری و شهرستان و رفع مشکلات استفاده کنند.
استاندار فارس، با اشاره به گذشت یک سال از حضورش در استان فارس گفت: در ابتدای حضورم در استان یکی از شاخص های ارزیابی عملکرد فرمانداران را جذب سرمایه گذاری اعلام کردم که انتظار است طی چند روز آینده تمام فرمانداران استان گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده طی سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید و همچنین یک سال گذشته در زمینه سرمایه گذاری را ارائه دهند.
وی تصریح کرد: مشکلات و کمبودهای پیش روی دولت خصوصا در حوزه منابع مالی و اعتباری بر کسی پوشیده نیست اما در همین شرايط هم می توان خوب کار کرد و به مرور موانع و مشکلات را از پیش رو برداشت.
استاندار فارس افزود: نمی شود که ما بنشینیم و منتظر باشیم سرمایه گذار به سراغ ما بیاید و از آن طرف بانک ها هم همکاری کنند، فرمانداران باید سرمایه گذار، مدیران بانکی و مدیران مربوطه را دور یک میز جمع کنند و جلسات متعددی برگزار کنند تا در نهایت یک سرمایه گذاری به نتیجه برسد و آنجا که مشکلات نیاز به بررسی در سطح استان دارد به استان ارجاع دهند تا بررسی شود.
افشانی، با اشاره به در پیش بودن هفته دولت تاکید کرد: این هفته فرصت مناسبی است تا خدمات و اقدامات دولت بدون بزرگنمایی به جامعه ارائه شود.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید طی سه سال گذشته به رغم تمام مشکلات و کمبودها، با برنامه ریزی و تدبیر، اقدامات بسیار خوبی در حوزه های مختلف انجام داده و موفقیت های خوبي را در عرصه های داخلی و خارجی برای کشور رقم زد كه باید مردم در جریان آنان قرار گیرند.
استاندار فارس، ضمن گرامیداشت 17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار گفت: قطعا ارتباط هرچه بیشتر و بهتر مدیران با رسانه ها می تواند به انعکاس هرچه مطلوب تر اقدامات کمک کند.
افشانی، در بخش دیگری از سخنان خود، بر لزوم استفاده از ظرفیت و توان مردم برای حفاظت از منابع طبیعی و جلوگیری از آتش سوزی نیز تاکید کرد و ادامه داد: فرمانداران و شورای تامین شهرستان ها باید بر منابع طبیعی و محیط زیست نظارت داشته باشند تا علت دقیق وقوع آتش سوزی های اخیر در استان مشخص شود.

491 کلیک ها  سه شنبه, 05 مرداد 1395 19:16
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا