استاندار فارس:

استاندار فارس:
استاندار فارس
  • استاندار فارس در حاشیه سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در راستای توسعه همه جانبه کشور، گفت: استان فارس مسیر تسعه را با یک منطق خاص طی می کند.
استان مسیر توسعه را با یک منطق خاص طی می کند

سید محمد علی افشانی پیش از ظهر امروز، پنجشنبه 28 مرداد در حاشیه سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سرعت دسترسی به اطلاعات از ضروریات است که باید به آن توجه ویژه داشت، افزود: در سفر گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیش از 800 روستا به اینترنت پر سرعت وصل شد، امروزه اینترنت در خانه ها هم دانشگاه است و هم وسیله تجارت وهم ابزار دسترسی به اطلاعات بروز حوزه کشاورزی .

استاندار فارس 3 حوزه آب، انرژی و حمل ونقل را زیربنای توسعه دانست و گفت: در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور در حوزه آب تصمیمات خوبی مانند تجهیز 30 هزار هکتار از مزارع استان به روش آبیاری تحت فشار و متعهد شدن وزارت نیرو در آبرسانی به 351 روستا و برگزاری جلسه اضطراری شورای آب کشور برای حل مشکلات تالاب ها و بررسی راهکار بهبود منابع آب استان فارس گرفته شد.

وی در حوزه انرژی نیز به انتقال خط انرژی از عسلویه و پالایشگاه بید بلند به استان فارس اشاره کرد و گفت: در همان سفر مقرر شد میادین گازی و نفتی استان فارس راه اندازی شود.

افشانی ضمن خوب ارزیابی کردن وضعیت حوزه راه و حمل و نقل استان، افزود: از سال 89 که کلنگ بزرگراه شیراز- اصفهان به زمین زده شد تنها 460 میلیارد تو.مان اعتبار به این طرح تزریق شده بود که 220میلیارد تومان آورده وزارت دفاع به عنوان پیمانکار و 240 میلیارد تومان نیز آورده وزارت راه و شهرسازی به عنوان کارفرما بوده است.

استاندار فارس تاکید کرد: تنها از اسفند 1394 تا کنون بیش از 1200 میلیارد تومان اعتبار برای این طرح گذاشته شده که موجب شتاب در فعالیت پیمانکار شده بطوری که در حال حاضر بیش از800 ماشین سنگین در این پروژه مشغول بکارند و در نگاه اول فعالیت در این طرح بزرگ، جنب و جوش مناطق جنگی را تداعی می کند.

وی در ادامه با اشاره به افتتاح پروژه هایی با اعتبار بیش از 2600 میلیارد تومان در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور، افزود: مهمترین طرح هایی که افتتاح شد پتروشیمی مرودشت و کارخانه روغن کشی سروستان بودکه مهمترین پروژه در راستای اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

افشانی تصریح کرد: از سال 1344 که اولین گازکشی به شهر ها از شیراز آ؛از شد تا سال 1392 تنها 604 روستا به نعمت داشتن گاز مفتخر شده بودند، اما طی 3 سال گذشته بیش از 500 روستا گازرسانی شده اند که این به معنی رشد 100 درصدی است .

وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر هیچ شهرک صنعتی در استان نیست که ازامکانات زیر ساختی مانند آب و برق و گاز و تلفن برخوردار نباشد.

    

263 کلیک ها  پنج شنبه, 28 مرداد 1395 13:35
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا