اجرایی شدن پروژه پارک حاشیه‌ای به صورت پایلوت در یکی از خیابان های شیراز

راستین آنلاین :رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز از اجرای پروژه پارک حاشیه‌ای در یکی از خیابان‌های شیراز به صورت پایلوت و با استفاده از ابزار IOT خبرداد. 

 
لیلا دودمان با اشاره به سی‌امین جلسه کمیسیون با موضوع پروژه پارک حاشیه‌ای و پلتفرم جدید اجرای آن که با حضور اعضا، مشاوران و مدیران شهرداری تشکیل شد، گفت: دسترسی کامل به پایگاه داده‌های سامانه پارک حاشیه‌ای در اختیار شهرداری شیراز قرار گرفته و برای تجمیع خدمات شهروندی به سازمان فاوا سپرده شود.
 
او با اشاره به اینکه سرویس‌های شارژ حساب، پرداخت، مانده‌گیری و گزارش پرداخت جهت اتصال به پلتفرم شهروندی ظرف دو ماه آینده در پروژه پارک حاشیه تهیه خواهد شد، اظهار کرد: ساخت و تحویل دیتامارت داده‌های سامانه پارک حاشیه نیز بر عهده شهرداری خواهد بود.
 
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز ضمانت اجرایی هوشمندسازی پارک حاشیه‌ای شهر شیراز را بر عهده سازمان همیاری شهرداری دانست.
 
دودمان تصریح کرد : با توجه به جذب ظرفیت دریافت تسهیلات ۳۰ میلیارد تومانی از بانک پارسیان، سازمان همیاری‌های شهرداری باید با همکاری حوزه معاونت حمل‌ونقل و معاونت مالی و اقتصادی شرایط دریافت تسهیلات را بررسی کند.
 
او ادامه داد: با توجه به نگهداری، جمع‌آوری و مدیریت داده‌های شهری در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، این مجموعه مکلف است که مدیریت و انتشار آزاد داده‌های شهری را انجام داده و دستورالعمل آن را تدوین کند.
 
ارائه گزارش زمان‌بندی‌های اعلام شده ۲۹ پروژه، دیگر دستور کار این جلسه بود که عضو شورای اسلامی شهر شیراز به آن اشاره داشت و افزود: برنامه‌های زمان‌بندی این ‌پروژه‌ها توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، معاونت مالی و اقتصادی، معاونت خدمات شهری، سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری و شهرداری الکترونیک ارائه شد.
 
او با اشاره به بررسی بند ۸۰ قانون شوراها در ارتباط با هوشمندسازی، تصریح کرد: شهرداری مکلف است آمار کلیه اقدامات خود را در سامانه‌های هوش تجاری بارگذاری کرده به نحوی که تا پایان سال جاری بتوان از این آمار بهره‌برداری کرد.
 
دودمان اضافه کرد: از سویی با اضافه شدن بند ۲۵ به ماده ۳ دستورالعمل مذکور، شهرداری موظف است بودجه مورد نیاز این دستورالعمل را به صورت سالیانه در بودجه شهرداری پیش‌بینی کند.
 
گفتنی است در این جلسه گزارش سازمان فناوري اطاعات و ارتباطات مبني بر پيشرفت پروژه فيبر نوري به همراه اولویت‌ها و زمانبندی تحویل ۴۰ کیلومتر نیز بررسی و مقرر شد پس از اتمام اجرای ۴۰ کیلومتری فیبرنوری با حضور اعضای کمیسیون بازدیدی از پروژه انجام شود. 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
372 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 30 خرداد 1399 12:56
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا