تماشای انیمیشن راهکار اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی برای مقابله با افسردگی کودکان

راستین آنلاین:رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیرازگفت: تعدادی از کودکان پسر و دختر مناطق پر آسیب و کمتر برخوردار شیراز در سالن پردیس سینما گلستان به تماشای انیمیشن نشستند.

یوسف آفرینی با بیان اینکه این برنامه از سری برنامه های فرهنگی برای کودکان کار شهر شیرازبوده افزود:متاسفانه برخی از این کودکان به واسطه حضور در فضای پرتنش و خشن محلات پر خطر دارای اضطراب،افسردگی و خشم هستند.

وی ادامه داد: گاهی دنیای جذاب و خیال انگیز انیمیشن می تواند میزان خشم و افسردگی در این کودکان را کاهش دهد.

آفرینی افزود:خوشبختانه تماشای انیمیشن مورد توجه و استقبال کودکان است.

آفرینی با بیان اینکه  کنجکاوی در شخصیت های کارتونی اجازه می دهد تا بچه ها به مشاهده مواردی جدید در محیط اطرافشان بپردازندافزود:برخی شخصیت های کارتونی می توانند تنش های زندگی ما را با خوشحالی و خاطرات خوب و صحنه های طنز آمیز کاهش دهند.

وی ادامه داد:در زندگی پر تنش این کودکان باید به دنبال راه های کاهش استرس باشیم  تماشای انیمیشن یکی از این راه ها است. افزایش مهارت های شناختی در کودکان ازجمله مهارت دیداری فضایی یکی از ابعاد دیگر تاثیرگذار مثبت تماشای انیمیشن است.

آفرینی از مدیران و پرسنل پردیس سینمایی گلستان تشکر کرد و گفت:امیدواریم با حضور هرچه بیشتر این کودکان در مکان های فرهنگی علاوه بر ایجاد نشاط و پویایی در میان آنها از اختلال افسردگی و اضطراب و همچنین پرخاشگری به شکل معناداری جلوگیری شود.

وی افزود:این قبیل رخدادهای فرهنگی می تواند موجب کاهش بزهکاری در میان این کودکان گردد.

انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 مرداد 1398 08:50
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا