واکنش شهرداری شیراز به انتشار یک ویدئودر فضای مجازی

راستین آنلاین:واحد ارتباطات و امور فرهنگی شهرداری منطقه سه شیراز، انتشار یک ویدئو علیه شهرداری شیراز در روز شهرداری ها را اقدامی غیر اخلاقی و غیر فرهنگی دانست .

در اطلاعیه ای که این شهرداری در واکنش به انتشار ویدئو مذکور منتشر کرده آمده است:«شهرداری شیراز افتخار دارد در یک سال و نیم گذشته بیشترین حجم فعالیت فرهنگی و مذهبی  را در فرهنگسراها، سالن های ورزشی و همچنین محلات مختلف شهر داشته است.

شهرداری شیراز همواره با حفظ شعائر مذهبی ،همکاری بسیار خوبی با  مجموعه هایی که در حوزه فرهنگ و مکتب اهل بیت،تلاش دارند داشته است و همین چند مدت پیش و در ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن و کتابت قرآن کریم را در مساجد تاریخی شهر و مسابقه حفظ و قرائت قرآن کریم و جزء خوانی قرآن را نیز در مساجد و مکان های فرهنگی برگزار کرده است.

شهرداری منطقه سه  ادعای دوستانی که در ویدئوی خود شهرداری را در قضیه ساختمان بوستان فضیلت خیانتکار می دانند، رد می کند و اعلام می دارد :دو ساختمان در پارک فضیلت با مالکیت شهرداری شیراز موجود است در سابق یکی از آنها دفتر پارک و دیگری تحویل مجموعه فرهنگی بوده که بعد از مدتی، ساختمان مجموعه فرهنگی نیاز به تعمیر و بازسازی پیدا می کند و با هماهنگی معاونت وقت شهرداری منطقه سه مقرر می شود تا اتمام تعمیر و بازسازی مجموعه فرهنگی، دفتر پارک در اختیار دوستان مجموعه یاد شده باشد  ولی متاسفانه علی رغم تعمیر ساختمان مجموعه فرهنگی، دفتر پارک به شهرداری تحویل داده نمی شود و در واقع هر دو ساختمان تصرف می شود!

برابر ماده ١٣ آيين نامه مالی شهرداری ها واگذاری اماكن متعلق به شهرداری بايد مطابق ضوابط باشد و ما برای اينكه از قانون عدول نكنيم خواستار مذاكره بوديم و تصور نمی كنیم كسی با قانونمند بودن و قانونی عمل كردن مخالفتی داشته باشد.اما دوستان توجهی نکردند.

در پایان معتقدیم زیر سئوال بردن دستگاهی خدمت رسان چون شهرداری شیراز در فضای مجازی ،آن هم در روز شهرداری ها که باید قدردان مجموعه فعالیت های عمرانی ،خدماتی و فرهنگی این نهاد باشیم،مصداق بارز تشویش اذهان عمومی و به شدت کاری غیر فرهنگی است.»

گفتنی است روز گذشته ویئویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن یک شهروندنسبت به آنچه تعطیل کردن یک مرکزفرهنگی مذهبی در خیابان فضیلت شیراز می خواندمعترض بود.

این شهروند که مدعی بود شهرداری با تعطیل کردن این مکان به ترویج آسیب های اجتماعی کمک می کند از کابران فضای مجازی خواسته بودتاویدئو مذکور را دربه صورت انبوه در فضای مجازی منتشر کنند.

3204 کلیک ها  جمعه, 14 تیر 1398 10:15
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا