• مدیرکل ورزش و جوانان استان با تاکید بر نقش شهرداری ها درتوسعه ورزش:

شهرداری می تواند خط مقدم حرکت برای پویایی و نشاط در جامعه باشد

شهرداری می تواند خط مقدم حرکت برای پویایی و نشاط در جامعه باشد
حیدرعلی کامیاب

راستین آنلاین:مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با تاکید بر نقش تاثیرگذارشهرداری ها درتوسعه ورزش همگانی گفت: شهرداری می تواند خط مقدم حرکت برای پویایی و نشاط در جامعه باشد.

حیدر علی کامیاب که درنشست مشترک با مسئولین تربیت بدنی شهرداری شیراز سخن می گفت،با بیان اینکه برنامه ریزی ها به گونه ای است، که ورزش قهرمانی نتیجه و ثمره ورزش همگانی باشد افزود:تمام تلاش ها باید با هدف فرهنگ سازی در راستای توسعه ورزش همگانی پیش رود.

وی شهرداری را بعنوان یکی از متولیان اصلی ترویج و توسعه ورزش همگانی ،دستگاهی تاثیرگذار درتوسعه ورزش همگانی دانست و افزود: ورزش صرفاً یک فعالیت جسمی و ذهنی نیست؛ چرا که اعمال و حرکات انسان ناشی از مغز و ذهن اوست و در عین حال بر ذهن و مغز او  اثر می‌گذارد؛ بنابراین ورزش پتانسیل آن را دارد که همچون یک سبک زندگی خود را نشان دهد و چه بسا ورزش‌هایی که در واکنش به کنش‌های اجتماعی ـ سیاسی محیطی، صورت خاصی به خود بگیرند یا اصلاً به وجود آیند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت هایش،احیاء ورزش محلات را یکی از ضروری ترین اقدامات فرهنگی اجتماعی در کلان شهری نظیر شیراز دانست و با اشاره به برگزاری المپیاد ورزشی محلات در 14 رشته ورزشی به عنوان برنامه ای مشترک بین اداره کل ورزش و جوانان فارس و شهرداری شیرازگفت: همه ما درقبال بی‌تحرکی فرد به فرد شهروندان یک محله مسؤول هستیم.

کامیاب خواستار تدوین برنامه وروش هایی فراتر،علمی تر و کابردی تر از گذشته برای رفع موانع فعالیت بدنی شهروندان شدو گفت: شاید برگزاری مسابقات ورزشی محلات، تنها بخش کوچکی ازاین فرایند باشد.

وی بااشاره به برگزاری رویداد های ورزشی نظیر مسابقات کشتی در فضای باز شهری ،عمومی کردن ورزش را عاملی برای ایجاد انگیزه در شهروندان در جهت گرایش به ورزش دانست و افزود:تلاش می کنیم تا باحمایت های انجام گرفته از هیات های ورزشی و با همکاری شهرداری اینگونه اقدامات را درنقاط مختلف شهر افزایش دهیم.

3135 کلیک ها  چهارشنبه, 12 تیر 1398 00:40
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا