• رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز :

شهرداری در مواجه با معتادان متجاهر بیش از شرح وظایفش اقدام کرده است

شهرداری در مواجه با معتادان متجاهر بیش از شرح وظایفش اقدام کرده است
قاسم مقیمی

راستین آنلاین:هفتاد و هفتمین کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر شیراز، به بررسی پرداخت اعتبار لازم ازسوی شهرداری به منظور استمرار طرح ساماندهی معتادان و ارائه‌ خدمات مراقبت‌های پس از خروج معتادان پرداخت.

رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز  دراین نشست با تاکید بر ضرورت تدوین طرح جامع ساماندهی معتادان متجاهر در شیراز گفت: شرایط نامتعادل روانی، تنگناهای اقتصادی و تحقق‌نیافتن خواسته‌های افراد سبب شده تا این مهم به صورت یک واقعیت در‌آید و تنها راه برخورد با واقعیتها و ساماندهی آنها نگاه تخصصی و علمی به این موضوع است.

قاسم مقیمی با اشاره به ماموریت  محول شده به شهرداری درقانون  افزود: در راستای ساماندهی معتادان متجاهر، شهرداری بیش از شرح وظایفش اقدام کرده است و همواره جانانه درهر شرایطی در میدان خدمت به مردم و شهروندان گام بر‌خواهد داشت.

وی ادامه داد: در راستای تحقق ساماندهی معتادان متجاهر، اگر نهادهای متولی، همه‌ی بار مسئولیت را متوجه شهرداری کنند دور از انصاف است.

عضو هیات رییسه شورای شهر شیراز با تاکید بر مقطعی نبودن ساماندهی معتادان متجاهر، افزود: کار فرهنگی در مرحله پیش از آسیب و پس از آسیب ازمهمترین بخش ساماندهی است.

وی خواستار همراهی سایر نهادها و دستگاه‌های متولی برای ساماندهی معتادان متجاهر شد.

مقیمی با تاکید بر اتخاذ راهی نو و شیوه‌ای امروزی به منظور مدیریت این امر افزود: دارو درمانی یکی از راه‌های کاهش اثرهای اعتیاد است که می‌توان با همکاری بیشتر و بهره‌گیری از نظرات متخصصان و مشاوران دانشگاه علوم پزشکی به نتیجه‌ای ملموس‌تر برسیم.

وی ادامه داد: شرایط حاکم برجامعه متغیر است و اجرای قانون یا عدم رعایت قانون نمی‌تواند نیازهای امروز را تامین کند، باید نگاه میان بخشی و همکاری میان دستگاهی حاکم شود و اجماعی در این حوزه شکل بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: باید شرایط زمانی و مکانی امروز شیراز مورد توجه قرار گیرد و نسخه‌ای برای امروز نوشته شود.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مقرر شد کارگروهی در فرمانداری تشکیل و پس از ارائه‌ی راهکارهای موردنظر نتیجه به کمیسیون ارائه شود.

مقیمی افزود: واگذاری اذن در انتفاع موازی ۵۰۰ مترمربع از پلاک‌های ثبتی ۳۲۹۳ و ۱۶۵۱/۷۶ به مرکز جامع فنیل کتونوریا در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بیماری فنیل کتونوری یک نقص متابولیکی مادرزادی نادر است که سبب تجمع اسید آمینه فنیل آلانین در مایعات بدن و سیستم عصبی ‌می‌شود.

وی ادامه داد: تجمع غیرطبیعی این اسید آمینه در بدن کودک، خطرناک است و منجر به بروز اختلالاتی در مغز، پوست و عقب ماندگی ذهنی می‌شود.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تشخیص به موقع و نگهداری از این کودکان سبب بهبود آنها خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مرکز پذیرایی بیماران از سراسر استان خواهد بود افزود: به منظور کاردرمانی، گفتار‌درمانی، آزمایشهای دوره‌ای، ایجاد مکانی برای اقامت خانواده آنها و حمایت همه‌جانبه از این کودکان، زمینی با کاربری بهداشتی درمانی در نظر گرفته شده‌ است.

وی ادامه داد: در این مرکز علاوه بر مرکز جامع فنیل کتونوریا، بیماری‌های خاص دیگر نیز درمان خواهد شد.

مقیمی از موافقت اعضای کمیسیون با این واگذاری خبر داد و افزود: این موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه نیز بررسی و نتیجه حاصله به صحن ارجاع خواهد شد.

2643 کلیک ها  دوشنبه, 20 خرداد 1398 09:22
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا