هشتمین جشنواره استانی نوجوان سالم در فارس خاتمه یافت

راستین آنلاین:معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس از رشد 54 درصدی ارسال آثار  به هشتمین  جشنواره نوجوان سالم در فارس   نسبت به سال قبل  و  تقدیر از 400 دانش آموز فرهنگی و اولیای دانش آموزان شرکت کننده در این  جشنواره خبر داد.

احمد علی قهرمانی گفت: در هشتمین دوره جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم، بیش از 72 هزار اثر از سراسر فارس به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

وی با اشاره برگزاری این مراسم اضافه کرد : جشنواره نوجوان سالم را می توان  بستری مناسب برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان دانست  و با توجه به گستردگی آسیب های اجتماعی در سطح جامعه ، برای مقابله  نیاز به راه اندازی یک نهضت در زمینه پیشگیری هستیم.

قهرمانی  در خصوص این که "هزینه پیشگیری بسیار کمتر از درمان است "، تصریح کرد: در زمینه آسیب های اجتماعی نیز تکلیف همه ما تلاش برای تغییر دیدگاه جامعه نسبت به آینده دانش آموزان است تا زمینه کاهش آسیب ها در بین نسل آینده را فراهم کنیم.

معاون تربیت بدنی و  سلامت آموزش و پرورش از  اجرای بیش از 20 طرح در حوزه آسیب های اجتماعی دانش آموزی در سح استان  گفت: والدین به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین عوامل در کاهش آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان ،  هستند.

قهرمانی بیان کرد : این جشنواره  در دو بخش " خلاقیت های دانش آموزی " و" ابتکارات مدرسه ای " برگزار می شود که بخش  خلاقیت های دانش آموزی آن شامل ایده پردازی، مقاله ، نقاشی ، روز نامه دیواری ، عکس ، فیلم کوتاه ، نرم افزار  چند رسانه ای ، تئاتر ، نمایش و انشاء است  و دانش آموزان ابتدایی فقط می توانند در رشته نقاشی و انشاء آثار خود را ارسال نمایند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش افزود :همچنین  بخش  ابتکارات مدرسه ای  ویژه همکاران فرهنگی است که شامل الگوها و فنون آموزش و تدریس پیشگیری در کلاس درس  ، محصولات و منابع کمک آموزشی و فرهنگی پیشگیری و  پروژه های ابتکاری پیشگیری  و اقدام پژوهی  بوده است .

وی با اشاره به اینکه  دراین جشنواره ، والدین دانش آموزان در بخش مقاله و ایده پردازی شرکت می کنند تصریح کرد : کارکنان مدارس نیز دربخش مقاله ، ایده پردازی و ابتکارات مدرسه ای آثار خود را ارائه نمودند .

گفتنی است علاوه بر تقدیر از 409 تن از دانش آموزان ،فرهنگیان و اولیای دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره ، از 180 تن از روسا، معاونین و کارشناسان حوزه سلامت آموزش و پرورش سراسر فارس و 11 تن از داوران این جشنواره نیز تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
1775 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 15:53
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا