از این گیاه برای لاغر شدن استفاده کنید

همه افراد دوست دارند تناسب اندام داشته باشند ،و لاغري خودرا حفظ کنند. اين روزها همه جا صحبت از فوايد بي نظير تخم کتان، براي کم کردن وزن است که شکم را صاف ميکند. صحبت ما امروز درباره لاغري با تخم کتان است

تخم کتان چيست و به چه صورتي مورد استفاده قرار مي گيرد؟
تخم کتان يک دانه گياهي مفيد است که در اروپا و آسيا مي رويد و داراي مواد بسيار با ارزشي است که به سلامت بدن و تناسب اندام کمک مي کند. مهمترين بيماري ها يعني سرطان را جلوگيري مي کند. داراي چربي غيراشباع و امگا3 مي باشد و داراي ميزان زيادي فيبر محلول و غير محلول وويتامين E است. از تخم کتان به صورت محلول در آب براي درمان هاي موضعي، و به صورت خوراکي دم کرده، پودر کرده و روغني مورد استفاده قرار مي گيرد. بيشترين استفاده تخم کتان در قشر بانوان است و آن هم براي کاهش چربي شکم و تناسب اندام است.


تخم کتان براي لاغري و کاهش وزن
همانگونه که در بالا ذکر شده، تخم کتان سرشار از چربي هاي سالم امگا 3 و امگا 6 و فيبرهاي غذايي مي باشد، خوردن دانه کتان باعث ايجاد احساس سيري در انسان شده سبب مي گردد تا کالري کمتري مصرف نماييم و منجر به کاهش وزن مي شود. در واقع تاثير مصرف تخم کتان در کاهش وزن نيز از همين ويژگي آن نشات مي گيرد. اگر مي خواهيد لاغر شويد و به دنبال روشي کم دردسر مي گرديد و نمي خواهيد از رژيم هاي سفت و سخت لاغري استفاده کنيد، که در بيشتر موارد هم در بلند مدت، نتيجه مطلوبي در بر ندارند، مي توانيد از تخم کتان استفاده کنيد. براي اين منظور دو متد زير به شما توصيه مي شود.

روش اول لاغري با تخم کتان: اگر 30 دقيقه قبل از خوردن غذا، يک قاشق پودر تخم کتان را همراه با آب فراوان ميل کنيد، احساس سيري به شما دست داده و نمي توانيد زياد غذا بخوريد و بدين طريق دريافت چربي ها و کالري ها از طريق وعده هاي روزانه کمتر خواهد شد و به مرور موجب کاهش وزن و کاهش چربي هاي انباشته شده در بدن مي گردد.

روش دوم لاغري با تخم کتان: اگر از تخم کتان در هنگام خوردن غذا استفاده کنيد باعث مي شود فرايند هضم غذا کندتر شده، و غذا مدت بيشتري در معده بماند و به صورت آهسته آهسته و به تدريج وارد روده کوچک شود و اين موجب مي شود که سطح انسولين پايدار شده و اشتها کاهش يابد.


 تخم کتان چگونه موجب کاهش چربي شکم مي شود؟
تخم کتان از جمله موادي است که به طور چشم گيري براي کاهش چربي شکم مورد استفاده قرار مي گيرد. اين دانه با 6 اثر معجزه گر به شما کمک مي کند تا شکم صاف داشته باشيد و کاهش وزن خوبي را تجربه کنيد.

کاهش نفخ و در نتيجه کوچک کردن شکم
تميز کردن معده و کوچک کردن شکم
آب کردن چربي ها و کوچک کردن شکم و کاهش وزن
کاهش اشتها و کاهش وزن
 امگا 3
حل معضل تورم سلولي و کاهش وزن

تخم کتان و لاغري,لاغري با تخم کتان

تخم کتان از جمله موادي است که براي کاهش چربي شکم مورد استفاده قرار مي گيرد


حال به معرفي موارد بالا مي پردازيم
کاهش نفخ
تخم کتان داراي ميزان زيادي فيبر محلول و نا محلول است که به خوبي مي تواند به هضم غذا در معده کمک کند و نفخ شکم را از بين ببرد و يبوست را ريشه کن کند و افزايش اندازه شکم ناشي از يبوست و… را از بين ببرد. براي اينکه از اين اثر تخم کتان بهره مند شويد تخم کتان را پودر کرده و در نمک پاش بريزيد و در هر بار مصرف غذا از آن استفاده کنيد. تخم کتان بيشتر در ماست، شير، سالاد مورد استفاده قرار مي گيرد.


تميز کردن معده
با خواصي که تخم کتان دارد مي توان به خوبي از آن براي تميز کردن معده و دستگاه گوارش استفاده کرد. زماني که با مصرف تخم کتان معده و دستگاه گوارش را تميز مي کنيد توده هاي اضافي از بين مي روند و موجب کوچک شدن شکم مي شوند. بنابراين اگر احساس مي کنيد خوردن دارو ها يا ورزش و کنترل چربي و کالري هاي دريافتي اثري در کوچک کردن شکم نداشته اند اين روش را هم امتحان کنيد.


آب کردن چربي ها
تخم کتان داراي ميزان زيادي چربي غير اشتباع است که نسبت به چربي هاي مضر بسيار مفيدند و موجب کاهش چربي و افزايش سوزاندن چربي در بدن مي شوند و بدين طريق قدرت زيادي در سوخت و ساز چربي ها ايجاد مي کند. پس اگر داراي رژيم کاهش چربي شکم هستيد مي توانيد از تخم کتان براي حذف چربي ها و افزايش سوخت و ساز استفاده کنيد.

امگا 3 و کاهش کلسترول
اين ماده موجود در تخم کتان داراي خواص مهمي است که در کاهش کلسترول خون در طي 8 هفته بسيار کمک مي کند. اگر روزي 20 گرم از اين ماده را در 8 هفته مصرف کنيد سطح کلسترول را به خوبي کاهش خواهيد داد.


امگا 3 تخم کتان و حل مشکل التهاب سلولي
التهاب سلولي مشکلي است که موجب عدم ارتباط خوب و به موقع مغز و سيگنال هاي هورموني لپتين شده و موجب مي شود که پيام احساس گرسنگي زياد به مغز ارسال شود و اين موجب مي شود که دفعات دريافتي غذا توسط فرد زياد شود و موجب افزايش وزن و چربي خصوصا چربي شکمي بشود. امگا 3 به اندازه کافي کمک مي کند اين التهاب ها از بين بروند. استفاده از غذاهايي که موجب کاهش التهاب سلولي مي شوند تا 86 درصد موجب کاهش التهاب سلولي شده و تا ميزان 7 کيلو گرم  وزن کم کنند.

آيا تخم کتان براي اب کردن چربي شکم به تنهايي مي شود؟
بايد بگوييم که اين گفته حقيقت ندارد که تخم کتان فقط چربي هاي ناحيه شکم را از بين مي برد. اما با توجه به اين اصل که آخرين ناحيه اي از چربي که در بدن شکل گرفته اولين لايه اي است که پاک سازي مي شود. اما از آنجا که بيشترين لايه هاي چربي در شکم هستند تاثير بيشتري بر روي شکم ديده مي شود و بدين صورت بايد بگوييم اگر توده چربيهاي کل بدن به يک اندازه باشد روند لاغر شدن و کاهش وزن و تناسب اندام با استفاده از تخم کتان مي تواند به صورت يک روند منظم و متناسب و مساوي در کل بدن مشاهده شود.


نتيجه گيري در باره تخم کتان مي توانيم به طور کلي به اين مهم اشاره کنيم که يکي از دانه هاي مهمي است که روزانه بايد مصرف شود تا با اثرات مستقيم و غير مستقيم آن شاهد کاهش چربي هاي شکم، چربي هاي بدن و کاهش وزن بشويم و سلامت خود را تضمين کنيم. پس اگر به دنبال منبعي با کمترين ضرر مي گرديد که هم موجب تناسب اندام شود و هم کاهش وزن و کاهش چربي و چاقي شکمي با تخم کتان دوست شويد.

 تخم کتان و لاغري,لاغري با تخم کتان

تخم کتان داراي خواص مهمي است که در کاهش کلسترول خون بسيار کمک مي کند

دمنوش تخم کتان براي لاغري
علاوه بر آنچه در بالا در خصوص خواص تخم کتان براي کاهش وزن بيان شد، در اينجا مي خواهيم شما را با دمنوش تخم کتان آشنا سازيم، که مي تواند در کاهش وزن و لاغر شدن به شما کمک نمايد. در اصطلاح طب سنتي، تخم کتان داراي طبع گرم و خشکي بوده و مي توانيد صبح، هنگام صبحانه از آن استفاده کنيد. دمنوش تخم کتان مي تواند به شدت در افزايش سوخت و ساز بدن موثر باشد. همچنين اين دمنوش اشتها را کاهش مي دهد بنابراين غذا و کالري کمتري مصرف خواهد کرد.

طرز تهيه دمنوش تخم کتان براي لاغري

يک قاشق پودر تخم کتان را در قوري ريخته و آب با دماي 70 يا 80 درجه به آن اضافه کرده و اجازه دهيد به مدت 30 دقيقه دم بکشد. سپس آن را از صافي عبور داده و نوش جان کنيد.

انتهای پیام /  101
2621 کلیک ها  پنج شنبه, 29 مهر 1395 02:11
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «راستین آنلاین» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

بالا