یک تحقيق علمي جنجالي؛

یک تحقيق علمي جنجالي؛
قرص ضد بارداری
  • منابع غربي با انتشار نتايج يک تحقيق علمي جديد ادعا کردند که استفاده از قرص هاي پيشگيري از بارداري مي تواند مانع از ابتلاي زنان به بيماري آنفوآنزا شود.
قرص هاي ضد بارداري مانع آنفلوآنزا مي شوند!

راستین آنلاین-روزنامه انگليسي" ديلي ميل" با انتشار نتايج يک بررسي علمي مدعي شد: نتايج اين تحقيق علمي جديد که با نظارت محققان آمريکايي انجام  شده است، نشان مي دهد که مصرف قرص هاي پيشگيري از بارداري مي تواند مانع از ابتلاي زنان به بيماري آنفلوانزا شود.
به گفته محققان دانشگاه جانز هاپکينز آمريکا، هورمون پروژسترون که در اکثر انواع داروهاي تعيين جنسيت وجود دارد، به پيشگيري از ابتلا به بيماري آنفلوانزا و يا حمايت از آسيب هاي اين بيماري کمک مي کند.
محققان گفته اند که ميزان هورمون پروژسترون در زنان مبتلا به بيماري آنفلوانزا کاهش مي يابد، اما داروهاي ضد بارداري، اين کاهش ميزان هرمون پروژسترون را جبران مي کند و از آسيب هاي اين بيماري مي کاهد.
به گفته محققان، به همين دليل است که ميزان ابتلاي زنان متاهل به بيماري آنفلوآنزا کمتر است زيرا هورمون پروژسترون موجود در قرص هاي پيشگيري از بارداري همچنين به ترميم بافت آسيب ديده ريه کمک مي کند.
" صبرا کلاين" رئيس تيم محققان دراين باره گفت : هورمون پروژسترون موجود در قرص هاي ضدبارداري از طريق افزايش توليد پروتيني به نام " amphiregulin" از زنان دربرابر آسيب هاي آنفلوانزا حمايت مي کند.
سازمان جهاني بهداشت (WHO) اعلام کرده است بيش از صد ميليون زن در مناطق مختلف جهان، از وسايل جلوگيري از بارداري که حاوي هورمون پروژسترون است، استفاده مي کنند.
غربي ها مدتهاست که متهم هستند که به دنبال کاهش نسل مسلمانان،خصوصا در آمريکا و اروپا هستند، و برخي منابع معتقدند غربي ها ترفند هاي علمي را در اجراي اين هدف به خدمت مي گيرند.

283 کلیک ها  پنج شنبه, 01 مهر 1395 02:29
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا