وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات :

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات :
محمودواعظی
  • وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات دولت یازدهم که همزمان با هفته دولت به شهرستان کاشان سفر کرده بود در دیدار با امام جمعه این شهر محتوای مستهحن فضای مجازی را زیر ۳٫۵ درصد اعلام کرد.
محتوای مستهجن فضای مجازی زیر ۳٫۵ درصد است

محمود واعظی  در پاسخ به پرسش آیت الله نمازی که از وی درباره ی صحت رقم ۶۰ درصد محتوای فاسد در فضای مجازی سوال کرد، گفت: آمار ۶۰ درصدی که ارائه می شود اشتباه است و بر اساس آماری که وزارت اطلاعات در اختیار ما قرار داده و مقام معظم رهبری هم از آن مطلع اند محتوای مستهجن فضای مجازی زیر ۳٫۵ درصد است.

واعظی گفت: ما آمار صفحه های مستهجن را ارائه می کنیم حالا ممکن است شخصی آمار بدهد که مطالب غیرمفید ۶۰ درصد است. اینجا هم باید دید غیرمفید چیست؟ ممکن است از سوال را از یک استاد دانشگاه بپرسیم و او هر مطلب غیرعلمی را غیرمفید بداند درحالی که از نظر ما داستان و آشپزی غیرمفید نیست. از نگاه ما مطالب مستهجن مضر است.

وزیر ارتباطات دولت روحانی با اشاره به بستر سازی های انجام شده در این دولت توضیح داد: در گذشته ۱۰ درصد از محتوای داخل و ۹۰ درصد از محتوای خارج استفاده می شده است. با تلاشهایی که شده الان ۴۰ درصد از محتوای داخل و ۶۰ درصد از محتوای خارج استفاده می شود. یعنی این ۴۰ درصد شاخصه های اخلاقی مورد نظر ما را دارند. از آن ۶۰ درصد هم تقریبا می توان گفت ۱۷ درصد به تلگرام و ۱۵ درصد به جستجو در گوگل اختصاص دارد پس آن آمار ۶۰ درصدی که ارائه می شود درست نیست.

وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی برای همه کشورها فرصتها و تهدیدهایی را ایجاد کرده است، گفت: در گذشته تلاش شد که به نوعی که با مسدود کردن و فیلترینگ از تهدیدها جلوگیری شود ولی نشد لذا سیاست دولت افزایش فرصتها و کم کردن تهدیدهاست. بخشی از تهدیدها در دست ماست و ما تلاش می کنیم زیرساختهای لازم را در کشور ایجاد کنیم تا خود سیستم رصد کند و تمام موارد نامناسب را مسدود کند و از طرفی هم باید آگاهی مردم را بالا ببریم و از همه این موارد مهمتر تولید محتوای فاخر است و نیازمندی های مردم در داخل منطقه تامین شود. در داخل کشور مجموعه ای از امکانات ایجاد کنیم که مردم با تعرفه کم و سرعت خوب هرچه را بخواهند در داخل داشته باشند و وقتی همه نیازمندی ها را در داخل کشور داشته باشیم بخشی از تهدیدها رفع می شود.

آیت الله نمازی در این دیدار هفته دولت را به همه دولتمردان و به ویژه به شخص رئیس جمهور تبریک گفت و تاکید کرد که حفظ انقلاب تنها با حفظ روحیات سالهای دفاع مقدس ممکن است.

289 کلیک ها  سه شنبه, 02 شهریور 1395 16:45
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا