دستگیری خواهر و برادر هکر

دستگیری خواهر و برادر هکر
   

سرهنگ سیدموسی حسینی رئیس پلیس فتای استان فارس گفت: دختر جوان شیرازی با ارائه مرجوعه ای قضائی به پلیس فتا مراجعه و اظهار كرد اکانت تلگرامش هک و در اختیار شخصی دیگر قرار گرفته است. با توجه به دسترسی فردی ناشناس به اطلاعات موجود در اکانت شامل کانتکت ها، تصاویر و پیام‌ها و... اقدام به اخاذی از وی می‌كند. وی افزود: در مدت ۴۸ ساعت ۱۶ فقره پرونده دیگر با موضوع مشابه به این یگان واصل که با توجه به اهمیت موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

 رئیس پلیس فتای استان فارس اظهار كرد: پس از بررسی مشخص شد در تمامی پرونده های مفتوحه شخصی با تلفن همراه با شکات كه بیشتر زن و دختر هستند تماس گرفته و خود را به عنوان یکی از دوستان آنان معرفی و درخواست کد ارسال شده به گوشی شکات را می‌کند. سرهنگ حسینی ادامه داد: قربانیان نیز بدون احراز هویت اصلی فرد تماس گیرنده کد درخواستی را به فرد تماس گیرنده ارسال می‌كنند و بلافاصله اکانت تلگرام آنها هک می‌شود. 

وی بیان كرد: شاکیان عنوان داشتند با توجه به صدای زنانه، متهم مونث بوده و به تمام مشخصات شناسنامه ای آنها دسترسی داشته است. رئیس پلیس فتای استان فارس گفت: در این پرونده‌ها هر ۱۶ شاکی اظهار داشتند متهم یا متهمان با استفاده از شماره های مختلف با قربانیان تماس، پس از معرفی خود به عنوان یکی از دوستان نزدیک اقدام به اخذ کد تلگرام و دسترسی به آن می‌کرده است. وی افزود: با بررسی های فنی و تخصصی افسران این پلیس متهمان شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی به دادسرای شیراز اعزام شدند. رئیس پلیس فتای استان فارس بیان كرد: متهمان این ۱۶پرونده، خانم و آقایی بودند که باهم نسبت خواهر و برادری دارند که در خصوص موارد اتهامی به بزه انتسابی خود اعتراف كردند. 

سرهنگ‌حسینی اظهار كرد: این دو متهم از کاربران تلگرامی که به صورت غیر مجاز به پروفایل آنها متصل شده‌اند علاوه بر یك هزار و ۷۰۰ عکسی که از صفحه گوشی (اسکرین شات) گرفته‌اند، حدود۲۵ هزار و ۵۰۰ شماره تلفن موجود در تلفن همران شاکیان را استخراج كرده و همین بزه را برای شماره های جدید به دست آمده تكرار كرده‌اند. 

وی افزود: بیشتر قربانیان زن و از استان های فارس، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، تهران، كهگیلویه و بویراحمد و اصفهان بوده‌اند. رئیس پلیس فتای استان فارس از کاربران شبکه های اجتماعی به خصوص تلگرام درخواست كرد به هیچ وجه به کسانی که در شبکه‌های اجتماعی از شما درخواست ارسال کدی خاص را دارند و یا درخواست ارسال اطلاعات شخصیشان را دارند اعتماده نکرده حتی اگر از سوی اکانت خانواده و یا دوست صمیمی آنها باشند و بعد از احراز هویت اصلی شخص درخواست کننده اطلاعات، با رعایت نکات امنیتی به درخواستشان پاسخ دهید.

انتهای پیام /  راستین آنلاین
997 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 31 تیر 1395 09:03
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا