معلم ایرانشهری و همسرش قربانی یک حمله مسلحانه شدند

این تصویرتزئینی است
این تصویرتزئینی است  
معلم ایرانشهری و همسرش قربانی یک حمله مسلحانه شدند این تصویرتزئینی است

سرویس اجتماعی راستین آنلاین:در روزها و هفته‌های گذشته حمله‌های مسلحانه به شهروندان با انگیزه‌های مختلف در شهرهایی مانند آبادان و خوی گزارش شده است.
ظهر دیروز (یک‌شنبه ۳۰ خرداد) دو فرد مسلح موتورسوار خودروی یک معلم ایرانشهری را در یکی از خیابان‌های مرکزی این شهر هدف گلوله قرار دادند.
به گفته‌ی عبدالغفور حسینی، مدیر آموزش و پرورش ایرانشهر، در این حادثه راننده‌ی خودرو و همسرش به قتل رسیدند، اما به فرزندشان که همراه آنها بود آسیبی نرسیده است.
هنوز از هویت مهاجمان مسلح و انگیزه آنها گزارشی منتشر نشده است. خبرگزاری "تسنیم" به نقل از منابع نزدیک به نیروی انتظامی گزارش داده که در این حادثه "احتمال انگیزه‌های طایفه‌ای قوت بیشتری دارد".

قتل برای "حفظ آبرو"

یک روز پیش از تیراندازی مرگبار به خودروی معلم ایرانشهری،برخی رسانه ها از قتل دو نفر در دو تیراندازی در شهرستان خوی گزارش داده بودند.
براساس این گزارش مرد میانسالی روز شنبه مقابل دانشگاه پرستاری خوی دختر جوانی را که مشخص شده فرزندش بوده هدف گلوله قرار داد.
بنا بر این گزارش، این مرد در بازجویی‌های اولیه اعتراف کرده است: «چند روزی بود که به رفتارهای دخترم سوءظن داشتم. فکر می‌کردم او با پسر غریبه‌ای ارتباط دارد، برای اینکه آبروی خانواده‌ام را حفظ کنم امروز دخترم را تعقیب کردم و او را با شلیک دو گلوله به قتل رساندم.»
سرهنگ سامان غنی‌زاده، رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان‌غربی دوشنبه، ۳۱ خرداد به تسنیم گفته که این دختر هنگامی که قصد سوار شدن به خودروی دوست پسرش را داشته هدف گلوله قرار گرفت.

دو قتل در یک روز در خوی

غنی‌زاده در مورد قتل دیگری که در همین شهرستان رخ داده گفت: «قتل دوم نیز به‌دلیل اختلافات خانوادگی در خوی رخ داده و دایی خواهرزاده‌اش را به قتل رسانده است.»
برخی رسانه‌ها انگیزه این قتل را "اختلاف حساب" عنوان کرده‌اند. حسین سیوانی اصل، فرماندار خوی در روایتی متفاوت می‌گوید، قاتل به دلیل "مصرف شیشه و توهم‌‌زایی خواهرزاده خود را به قتل رسانده است".
در حادثه دیگری که شامگاه جمعه اتفاق افتاد و هنوز جزئیات آن مشخص نشده، دو موتورسوار مسلح پس از به گلوله بستن اعضای یک خانواده در آبادان از محل حادثه گریختند.
این در حالی بود که یک هفته قبل نیز مهاجمان مسلح به خانه مسکونی دیگری در آبادان حمله کرده بودند که در جریان آن دست‌کم دو نفر مجروح شدند.

نگرانی مردم از افزایش ناامنی

تیراندازی‌های گاه و بی‌گاه افراد مسلح در آبادان باعث اعتراض گسترده و جدی مردم این شهرستان شده است و بارها از مسئولان خواسته‌اند باجمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز از سطح شهر بخصوص از عشایر و طوایف منطقه، آرامش را به شهر بازگردانند و امنیت مردم منطقه را تأمین کنند؛ اما متأسفانه شدت تیراندازی‌ها نه تنها کم نشده بلکه این روند همچنان ادامه دارد.
روزنامه شهروند چند روز پیش (۲۶ خرداد) از قول خلیل همایی، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان از دستگیری فردی خبر داد که طی ۲۰ سال گذشته "کلکسیونی از جرایم را در پرونده تبهکاری خود ثبت کرده است".
"٣ مورد درگیری مسلحانه با ماموران، ١٩ گروگان‌گیری مسلحانه، ١۶ سرقت و راهزنی مسلحانه، و ٣ مورد تیراندازی ایذایی به قصد ایجاد رعب و وحشت" از جمله اقداماتی هستند که این فرد به دست داشتن در آنها متهم شده است.

انتهای پیام /  101
920 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 31 خرداد 1395 23:43
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا