اعلام برنامه‌های هفته بسیج كارگری در فارس  / هم‌افزایی با دستگاه‌ها جهت رفع موانع تولید  

اعلام برنامه‌های هفته بسیج كارگری در فارس  / هم‌افزایی با دستگاه‌ها جهت رفع موانع تولید  
   
اعلام برنامه‌های هفته بسیج كارگری در فارس  / هم‌افزایی با دستگاه‌ها جهت رفع موانع تولید   |||| ||||

مسئول سازمان بسیج كارگری و كارخانجات سپاه فجر فارس در تشریح برنامه‌های هفته بسیج كارگری از اجرای برنامه‌هایی نظیر رزمایش كمك‌های مؤمنانه، بازدید از مراكز صنعتی و تولیدی جهت احصا و رفع موانع تولید، رونمایی از تمثال شهید شاخص كارگری كشور و استان و دیگر برنامه ها خبر داد. 

 
به گزارش راستین آنلاین محمدجواد مختاری، مسئول سازمان بسیج كارگری و كارخانجات سپاه فجر فارس امروز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت ماه مبارك رمضان بر ضرورت استفاده از فرصت‌های این ماه تأكید كرد و گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب رمضان، ماه فرصت‌هاست كه باید بتوانیم بهره‌مندی‌های لازم را در این فرصت جهت خودسازی داشته باشیم.

وی فرا رسیدن سالروز تأسیس سپاه را به سبزپوشان حریم ولایت تبریك گفت و افزود: بحق پاسداران انقلاب اسلامی برای تأمین امنیت ایران اسلامی از جان گذشته هستند و در این راه همواره حماسه‌آفرینی می‌كنند. 

مختاری در ادامه به‌نامگذاری سال جاری به‌نام «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» اشاره كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب طی سال‌های متمادی در انتخاب نام سال‌ها مبحث تولید را انتخاب كرده‌اند كه این مسئله نشان از اهمیت توجه به تولید است و ما نیز باید تلاش كنیم تا موانع و مشكلات تولید و واحدهای صنعتی و صنعتگران را احصا كرده و در جهت رفع این موانع بكوشیم.

مسئول سازمان بسیج كارگری و كارخانجات سپاه فجر فارس لازمه تحقق شعار سال را روحیه جهادی و انقلابی دانست و گفت: در سال جاری با توجه به شعار سال و تأكیدات رهبر معظم انقلاب، تلاش مجموعه بسیج كارگران و كارخانجات هم‌افزایی با دستگاه‌های دولتی، اجرایی و قضایی جهت رفع موانع تولید و مشكلات واحدهای صنعتی، كارخانجات و تولیدی ها است. 

وی با تأكید بر اینكه حقیقتاً باید تمام تلاش سربازان نظام و انقلاب بالا بردن قدرت خرید مردم و رونق تولید باشد، گفت: باید تحولی در اقتصاد كشور رخ دهد و برای این كار هم نیاز به مدیریت قوی داریم تا بتواند با استفاده از ظرفیت‌ها، مشكلات موجود رابرطرف كند. 

مختاری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه در تقویم كشورمان بازه زمانی 5 تا 11 اردیبهشت‌ماه به‌نام هفته بسیج كارگری نام‌گذاری شده است،‌ گفت: همچنین در تقویم جهانی روز 11 اردیبهشت‌ماه به‌نام روز جهانی كار و كارگر نام‌گذاری شده است كه به همین مناسبت‌ ویژه برنامه‌های متنوعی در سطح استان فارس اجرا خواهیم كرد. 

مسئول سازمان بسیج كارگری و كارخانجات سپاه فجر فارس به فلسفه نام‌گذاری روز بسیج كارگری اشاره كرد و گفت: شهیدعبدالحسین برونسی یكی از فرماندهان دوران دفاع مقدس بوده كه شغل شریفشان استاد بناكار بوده است و در زمان جنگ هم خدمات شایانی به این كشور انجام دادند و در نهایت در سال 63 به فوز عظیم شهادت نائل شدند اما پیكر مطهرشان سال‌ها مفقودالاثر بوده است با این حال در تاریخ 9 اردیبهشت‌ماه سال 1364 تشییع نمادینی برای پیكر مطهر ایشان برگزار می‌كنند و در سال 90 هم كه پیكر مطهرشان شناسایی می‌شود، در اردیبهشت‌ماه پیكرشان به خاك سپرده می‌شود لذا 9 اردیبهشت‌ماه به‌نام روز قشر بسیج كارگری نام‌گذاری شده است.

وی با ذكر این نكته كه تمام برنامه‌های هفته بسیج كارگری با رعایت پروتكل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و با در نظر گرفتن شرایط شیوع كرونا اجرا خواهیم كرد، به تشریح این برنامه‌ها پرداخت و گفت: به‌طور كلی بیش از 200 برنامه عمومی به‌مناسبت بزرگداشت هفته بسیج كارگری در سطح استان فارس اجرا خواهیم كرد كه 28 حوزه بسیج كارگری استان ما را در اجرای آن‌ها یاری خواهند داد. 

مختاری با بیان اینكه از این تعداد 30 برنامه شاخص با محوریت سازمان بسیج كارگری و كارخانجات اجرا می‌شوند، گفت: در تاریخ 5 اردیبهشت‌ماه برنامه‌ای جهت بازدید از واحدهای تولیدی به‌منظور احصای موانع تولید و تلاش برای ارتقای سلامت و ایمنی كارگران در شهرك صنعتی خواهیم داشت. همچنین در این روز برنامه رونمایی از تمثال شهید غواصی، شهید مدافع حرم قشر كارگر استان فارس و شهید محمد كلاته، شهید شاخص قشر كارگری كشور در سال جاری با حضور فرمانده سپاه ومسئولین استان خواهیم داشت. 

مسئول سازمان بسیج كارگری و كارخانجات سپاه فجر فارس ادامه داد: در روز 6 اردیبهشت‌ماه نیز برنامه‌هایی نظیر دیدار با كارگران حاشیه‌نشین شهر و رانندگان كارگر، برپایی نشست‌های بصیرتی به‌صورت وبینار و در بستر فضای مجازی با سخنرانی جانشین فرماندهی سپاه فجر در امور اقشار بسیج خواهیم داشت. 

وی، دیدار با خانواده شهید غواصی و تهیه مستند از این شهید كارگر كه مدافع حرم هم هستند، برپایی همایش نقش زن در تولید و بازدید از فعالیت‌های زنان كارگر در كارخانجات شیراز و زرقان در روز 7 اردیبهشت‌ماه را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان كرد.

مختاری بیان كرد: در روز 8 اردیبهشت‌ماه نیز در راستای اجرای طرح شهید كریمی و به‌منظور رفع موانع تولید برنامه بازدید از واحدهای صنعتی، حضور در رسانه ملی و بیان عملكرد و نقش سازمان بسیج كارگری و كارخانجات در تحقق شعار سال و غیره را انجام خواهیم داد.

مسئول سازمان بسیج كارگری و كارخانجات سپاه فجر فارس از رفع مشكل بیش از 90 كارخانه تولیدی در سال گذشته در سطح استان خبر داد و گفت: در روز 9 اردیبهشت‌ماه نیز كه به‌نام روز قشر بسیج كارگری نام‌گذاری شده است برنامه دیدار با خانواده شهدا، عطرافشانی مزار شهدا در شیراز و شهرستان‌‌ها خواهیم داشت. 

وی از پخش سراسری دعای فرج در سراسر نقاط استان در ساعت 12 ظهر روز 10 اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: در روز 11 اردیبهشت‌ماه نیز یكی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در هفته بسیج كارگری یعنی اجرای رزمایش كمك‌های مؤمنانه به‌منظور توزیع بسته‌های معیشتی میان اقشار آسیب‌دیده از كرونا اجرا خواهد شد كه این برنامه با همكاری هیئات مذهبی و فرماندهان حوزه‌های محلات شهری برگزار می‌شود. 

مختاری همچنین معرفی كتاب «تصویر عیان» زندگی‌نامه شهید حسین عیان، كلنك‌زنی محور پروژه صنعتی زرقان كه به‌منظور گازرسانی بیش از 50 واحد صنعتی انجام می‌شود، اختتامیه مسابقه طرح «ایران یار» با همكاری آموزش و پرورش و بسیج دانش‌آموزی، رونمایی از پوستر جشنواره عكس، فیلم كوتاه، تئاتر، داستان و سرود با موضوع شعار سال در آموزش و پرورش،‌ تولید كلیپ‌های یك دقیقه ای از سفیران تولید كه همان كارگران هستند با موضوعات كارآفرینی و ترویج فرهنگ كارآفرینی و رزق حلال در سامانه شاد، افتتاح 3 پایگاه مقاومت در شهرستان‌های استان، تجلیل از كارگران بانوی نمونه، برگزاری كارگروه شورای هماهنگی بانك‌ها در خصوص رفع تملیك 20 واحد صنعتی با هماهنگی سازمان بسیج كارمندان و دستگاه قضا، برپایی ایستگاه سیار انتقال خون در شهرك صنعتی شیراز و غیره را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته بسیج كارگری در سطح استان فارس اعلام كرد.

 
 
 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
959 کلیک ها  شنبه, 04 ارديبهشت 1400 08:47
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

موارد مرتبط

نظر دادن

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «راستین آنلاین» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

بازگشت به بالا
بالا