تصادف پیرزن آلمانی با قطار سریع السیر باعث خوشبختی اش شد

قطار سریع السیر
قطار سریع السیر  
تصادف  پیرزن  آلمانی با قطار سریع السیر باعث خوشبختی اش شد قطار سریع السیر

به گزارش راستین آنلاین ،پیرزنی ۹۱ ساله از ایالت نیدرزاکسن، مصداق ضر‌ب‌المثلی شد که آلمانی‌ها به کرات به کار می‌برند: «شانس آوردن وسط بدشانسی.»

ماجرا به تصادفی در ریل راه‌آهن مسیر برمن – هانوفر باز می‌گردد. زن سالخورده‌ که به کمک واکر حرکت می‌کند، در کمال شهامت و برای کوتاه کردن مسیرش از وسط ریل راه‌آهن عبور ‌کرد و دچار حادثه شد.

داستان بعد از ظهر جمعه (۲۷ مه/۷ خرداد) روی داده، اما تنها واکر زن سالمند از میان رفت و داغان شد. او زمین خورد و جراحاتی کاملا سطحی برداشت.

پلیس برمن می‌گوید: «این رویداد نادری است چرا که فشار هوا در زمان عبور قطاری با سرعت ۱۶۰ کیلومتر، می‌تواند فرد را به شدت به جایی بکوبد. لباس افراد نیز معمولا در این مواقع زیر قطار گیر می‌کند و فرد با قطار کشیده می‌شود.»

راننده قطار دقایقی بعد متوجه موضوع می‌شود. او فقط صدای برخورد با چیزی را شنیده است؛ صدایی که برای لوکوموتیوران‌ها به دلیل برخورد با جنبندگان حیات وحش عادی است.

وقتی راننده در ایستگاه بعدی بدنه قطار را بازرسی می‌کند، به جای آثار اصابت به یک جانور جنبنده، تکه‌ای از یک واکر را زیر دماغه آن می‌بیند. وحشت‌زده می‌شود و موضوع را گزارش می‌دهد. هم‌زمان راننده قطار دیگری که در مسیر مخالف در حرکت بود، اطلاع می‌دهد که کسی روی ریل‌ها افتاده است. هر دو راننده، روی بدترین سناریو یعنی مصدومیت شدید یا مرگ قربانی حساب می‌کنند.

اما با رسیدن پلیس و امدادگران معلوم می‌شود که زن ۹۱ ساله تنها از چند جای بدن دچار کبودی شده و روحیه‌ خوبی هم دارد.

در زمان صورتجلسه کردن ماجرا، پلیس پی می‌برد که این زن سال‌هاست از عرض خط آهن می‌گذرد و این نخستین بارش نیست. او به پلیس می‌گوید راهش به این ترتیب کوتاه‌تر می‌شد. سخنگوی پلیس فدرال آلمان می‌گوید این خوش‌شانسی محض است که زن سالخورده تا کنون زنده مانده است.

هر کس برای واکنش درست و پرهیز از تصادم با قطاری با سرعت ۱۶۰ کیلومتر، تنها دو ثانیه فرصت دارد. پلیس فدرال آلمان همواره هشدار داده که عبور از عرض خط آهن خطر جانی در بر دارد.

انتهای پیام /  راستین آنلاین
1773 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 09 خرداد 1395 11:11
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا