جانشین مرکز مطالعات راهبردی عنوان کرد؛

جانشین مرکز مطالعات راهبردی عنوان کرد؛
سردار سجادیان
  • جانشین مرکز مطالعات راهبردی ناجا گفت: فلسفه وجودی عاشورا و پیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بوده است.
فلسفه وجودی عاشورا امر به معروف ونهی از منکر بوده است

راستین آنلاین - سردار سیروس سجادیان سه شنبه شب در مراسم عزاداری هیات امام سجاد(ع) در شیراز ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) با تقدیر و تشکر از حضور نماینده ولی فقیه در مراسم عزاداری این هیات با اشاره به اینکه  فلسفه وجودی عاشورا و پیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بوده است. تاکید کرد: دشمن همواره به دنبال این است که بنیان خانواده ها را از بین ببرد از این رو اگر می خواهیم به ندای امام حسین(ع) لبیک بگوییم، به فریضه امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه هدف از حضور در جلسات عزاداری را برای خود باید مشخص کنیم، بیان کرد: حضرت  آدم و شیطان را خدا خلق کرد و به دنبال آن با وجود خطایی که حضرت آدم مرتکب شد در توبه را باز گذاشت اما شیطان همیشه به دنبال این بوده و است که فرزندان آدم را گمراه و مانع توبه بندگان خدا شود.

جانشین مرکز مطالعات راهبردی ناجا و فرمانده سابق انتظامی استان فارس با بیان اینکه کسی نمی تواند به گذشته خود برگردد اما مدام  می گوییم ای کاش بودیم و در صحرای کربلا به یاری امام حسین(ع) می شتافتیم، افزود: کسی نمی تواند به گذشته برگردد  و خوب می دانیم  اگر کسی امام زمانش را نشناسد جاهل  از دنیا رفته، لذا در این برهه از زمان شناخت امام زمان و نایب امام زمان و اجرای اوامر ایشان که همانا مقام معظم رهبری است، میتواند ما را در تحقق و تداوم راه امام حسین (ع) موفق کند.

وی با اشاره به اینکه نشانه های نفاق و دورویی همانند زمان حیات امام حسین (ع) در جامعه امروزی وجود دارد، تاکید کرد: امروزه دشمنان اسلام ناب محمدی با دشمنان زمان امام حسین (ع)شکل و ظاهر و روششان فرق کرده اما یزیدیان و معاویه صفتان همچنان وجود دارند و بخوبی نشانه های نفاق زیادی در ارتباط با شیطان بزرگ و نوادگان ابوسفیان قابل مشاهده است. 

سردار سجادیان با بیان اینکه نباید از موضوعاتی که نسبت به آن آگاهی نداریم پیروی کنیم، ادامه داد: دشمن همیشه به دنبال این بوده که عزای امام حسین برپا نشود، زیرا میداتد آنچه را که باعث پیروزی این انقلاب و تداوم آن شد همین عزاداری هااست.

وی اضافه کرد: متاسفانه دشمنان از دیرباز به سبب اهمیت وارزش قیام عاشورا قصد داشته و دارند که مراسم عزاداریها بی محتوا از ارزشها و عبرت های عاشورا تهی باشد، غافل از اینکه مردم ما هوشیار بوده و  توطئه های آنان را با برپایی مراسمات مذهبی و ادامه دادن راه امام حسین(ع) خنثی می کنند.

جانشین مرکز مطالعات راهبردی ناجا ادامه داد: در روز عاشورا افرادی مخالف امام حسین(ع) بودند که امام حسین را کامل می شناختند و برای دنیا و کینه ای که از امیر مومنان علی (ع) داشتند امام حسین و یارانش را به شهادت رسانند و خدا هم بخوبی قاتلین و دشمنان امام حسین  و اصحابش را در همین دنیا به سزای اعمالشان رساند.

سردار سجادیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مومن انسان را از منکر نهی می کند اما منافق به منکر تشویق می کند، افزود: امروزه به دلیل عدم توجه به برخی موضوعات ، دشمن بنیان خانواده را هدف قرار داده و در حال سست کردن این بنیان میباشد از این رو باید برای ناکام ماندن دشمن در این حوزه تلاش کرده تا فرزندان حسینی تربیت شوند.

در ابتدای این مراسم عزاداری آیت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در جمع عزاداران حسینی هیات امام سجاد(ع) شیراز حضور یافت و در مراسم پرفیض زیارت عاشورا نیز شرکت کرد.

277 کلیک ها  چهارشنبه, 21 مهر 1395 20:24
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا