مینوخالقی ازحضوردرمجلس محروم شد

مینوخالقی ازحضوردرمجلس محروم شد
مینوخالقی
  • هیئت عالی حل اختلاف قوا نظر شورای نگهبان را درباره پرونده مینو خالقی منتخب مردم اصفهان در مجلس دهم را پذیرفت.

خبرگزاری تسنیم نوشت:از ابتدا مشخص نشد پرونده خانم خالقی با شکایت و یا به درخواست چه شخص یا نهادی به هیئت عالی حل اختلاف قوا رفته است؟ برخی منابع اعتراض مینوخالقی به نظر شورای نگهبان را عامل ارجاع پرونده به هیئت عالی اختلاف قوا معرفی می‌کردند و برخی نیز معتقد بودند این پرونده به علت اختلاف‌نظر دولت و شورای نگهبان به هیئت مذکور رفته است. با این حال سوال این بود که در هر دوی این حالت‌ها(چه مسئله بین شورای نگهبان و خانم خالقی باشد و چه مابین شورا و دولت) این پرونده چه نسبتی با "اختلاف قوا" دارد؟ به عبارت دیگر، نه شورای نگهبان و نه خانم خالقی هیچکدام یک قوه محسوب نمی‌شوند و این موضوع در هیچ شرایطی به عنوان اختلاف قوا محسوب نمی‌شود.

احتمال دارد یکی از دلایل حکم هیئت حل اختلاف قوا همین مسئله باشد.

مینو خالقی کاندیدای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهر اصفهان بود. وی برادرزادهٔ ناصر خالقی وزیر کار و امور اجتماعی دولت دوم اصلاحات و پدر وی استاد بازنشسته دانشگاه اصفهان است. مینو خالقی در انتخابات 7 اسفند از مجموع 671471 رأی ماخوذه در اصفهان توانست 193٬399 رأی کسب کرده و در جایگاه منتخب سوم اصفهان قرار بگیرد.

با این حال در آخرین روز اسفند سال 1394 شورای نگهبان با ارسال نامه‌ای به استانداری اصفهان از ابطال آرای مینو خالقی خبر دادکه به مستنداتی دست یافته و بر اساس آن صلاحیت مینو خالقی برای ورود به مجلس شورای اسلامی را رد کرده است. این دلایل و مستندات به خود مینو خالقی اعلام شده است و شورای نگهبان بنا به محذورات شرعی و قانونی نمی‌تواند آنها را به‌صورت عمومی منتشر کند.

925 کلیک ها  سه شنبه, 21 ارديبهشت 1395 03:38
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا