• حسین مرعشی:

عده ای افراطی سعی دارند میراث هاشمی را ازبین ببرند

عده ای افراطی سعی دارند میراث هاشمی را ازبین ببرند
حسین مرعشی

راستین آنلاین :عضو ارشد حزب کارگزارن گفت: امروز در نبود هاشمی عده ای افراطی جمع شده اند که میراث فکری هاشمی را از بین ببرند.

حسین مرعشی که در مراسن دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی در شیراز سخن می گفت با اشاره به فیلمی مغرضانه با نام «هاشمی زنده است» افزود: تولید این فیلم ونمایش آسان آن  در سطح کشور به سرمایه معنوی کشور لطمه می زند.

وی گفت: برای ادامه حیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود به ویژه به منظور آشنایی قشر جوان با زندگی آیت‌الله هاشمی نیازمند مطالعه و بررسی جوانب مختلف زندگی این مرحوم هستیم.

این فعال سایسی اصلاح طلب با بیان اینکه خوشبختانه مطالب و منابع زیادی در زمینه زندگی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وجود دارد که بخشی‌هایی از این منابع را خود وی تولید کرده و برجا گذاشته شده است گفت: هاشمی امروز هم سرمایه بزرگ ایران است و می‌شود با مراجعه به منش، روش و کردار او پیش نیاز ادامه حرکت ملی ایرانیان را فراهم کرد.  

استاندار اسبق کرمان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رافردی باظرفیت‌های متعددی نظیر انقلابی بودن در عین داشتن روحیه سازندگی معرفی کرد و افزود: این خصوصیات به ندرت قابل جمع شدن در افراد است.

به اعتقادمرعشی  چند وجهی بودن هاشمی او را بی نظیر کرده بود و اینکه در یک زمان می‌توانست خصوصیات متفاوتی از خود بروز دهد.  

نمانیده مردم کرمان در مجلس پنجم و مجلس ششم با بیان اینکه هاشمی سیاست را بسیار مهم تلقی می‌کرد و هیچ زمان سیاست را تعطیل نکرد افزود: در زمانی که فشارها از همه جهت به هاشمی زیاد شده بود به او گفتم که تا چه زمانی باید هزینه پرداخت کنید و پیشنهاد کردم سیاست را رها کند اما او پاسخ داد باید ایستادگی کنیم.  

مرعشی سیاست را مادر همه خدمت‌ها دانست و فرار از سیاست ریشه همه خیانت‌ها معرفی کرد و گفت:هاشمی رفسنجانی از دهه سی تا پایان عمر خویش در سیاست قدم زد و هیچگاه صحنه سیاست را ترک نکرد البته او سیاست مداری با گذشت بود.  

این فعال سیاسی اصلاحج طلب دربخش دیگری از صحبت هایش هاشمی را فردی صبور دانشت و گفت:درزمانیکه هاشمی رفسنجانی رییس جمهوری مقتدر ایران بود دوران جمعی در خیابان های تهران بدترین فحاشی را به دختر وی کردند اما او خم به ابرو نیاورد.  

مرعشی افزود:آیت‌الله هاشمی رفسنجانی انسانی منحصر به فرد بود و جناح های سیاسی و چپ و راست انتظار داشتند او در کنار یکی از آنها قرار گیرد و انتظار داشتند هاشمی هم تراز آنها حرکت کند.  

وی ادامه داد:هاشمی رفسنجانی فردی بود که هر دو جناح سیاسی کشور به راحتی می توانستند از ظرفیت او استفاده کنند، متاسفانه جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب از این موضوع استفاده نکردند و دقیقا از همین نقطه نیز ضربه خوردند در صورتی که هاشمی تنها کسی بود که می‌توانست از حضور دو جناح کشور در صحنه نظام دفاع کند در صورتی که اکنون در هر دو جناح سیاسی غالب کشور افرادی وجود دارند که نمی‌توانند فعالیت انتخاباتی و سیاسی کنند.  

مرعشی با بیان اینکه نقد منصفانه در هر جایگاهی می‌تواند به کشور کمک کند این سوئال را طرح کرد که  آیا می‌توان خدمات ارزنده و بی‌شماری که هاشمی رفسنجانی به کشور را کرده نادیده گرفت؟

وی عبور دادن ایران از بحران سال 1360 خدمتی دیگراز هاشمی به انقلاب دانست و گفت:این اتفاق در حالی افتاد که افرادی و مسئولانی مانند آیت‌الله بهشتی، جمعی از نمایندگان مجلس، رئیس جمهوری و نخست‌وزیر به شهادت رسیده بودند و آیت‌الله خامنه ای نیز در بیمارستان به سر می‌بردند.  

مرعشی با یاد آوری اتفاقات آن زمان در کشور افزود:گروهک‌های مختلف معاند نیز در خیابان ها مشغول کشتار مردم بودند که هاشمی رفسنجانی یک تنه به کمک رهبر فقید انقلاب آمد و مجلس و دولت را اداره و امنیت کشور را تامین کرد و در نهایت کشور را از بحران سال 60 نجات داد و همین یک خدمت هاشمی برای کل دوران زندگی او کافی است.  

وی افزود:بعد از جنگ تحمیلی تاسیسات نفت کشور از بین رفته و خزانه نیز خالی بود همچنین مواد غذایی نبود، صنعت و بازرگانی و کارخانه‌ها نیز تعطیل شده بودند اما هاشمی رفسنجانی به کمک نیروهای مخلص همین کشور این مشکلات را یکی یکی برطرف کرد.  

وی درپایان ابراز امیدواری کرد که کشور به سمتی برود که افرادی مانند هاشمی را در کشور تکثیر کنیم .

1761 کلیک ها  جمعه, 21 دی 1397 08:35
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا