• عبدالحمید معافیان :

آیت الله هاشمی یکی از مقتدرترین روسای تاریخ مجلس شورای اسلامی بود

آیت الله هاشمی یکی از مقتدرترین روسای تاریخ مجلس شورای اسلامی بود
عبدالحمید معافیان

راستین آنلاین :عبدالحمید معافیان با اشاره به اهتمام آیت الله هاشمی به قانون و نظام قانون‌گرایی گفت: آیت الله هاشمی یکی از معتبرترین روسای تاریخ مجلس شورای اسلامی بود.

وی که  در مراسم گرامیداشت دومین سالگرد رحلت رئیس اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام سخن می گفت ، دید وسیع و ژرف اندیشی را از دیگر ویژگی های آیت الله هاشمی دانست و گفت :هاشمی  در شرایطی پس از پایان جنگ و سوییت سازندگی کشور را برعهده گرفت که کشور در آن زمان برای تهیه شیشه یک مدرسه هم با مشکل روبرو بود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب انتساب لقب سردار سازندگی را شایسته مرحوم هاشمی دانست و گفت: در شرایطی که بسیاری استفاده از مترو را یک اقدام لوکس و اشرافی گری می‌دانستند آیت الله هاشمی زیربنای متروی تهران را بنا نهاد تا اکنون و پس از حدود دو دهه متوجه ارزش این تصمیم گیری شویم .

معافیان تلاش برخی مغرضین را برای ایجاد فاصله بین آیت الله هاشمی و مقام معظم رهبری تلاش بی‌ثمر دانست و گفت: همانگونه که آیت الله هاشمی معتمدترین نیروی انقلاب در نزد امام بود و تا آخرین لحظه به امام خمینی وفادارماند، رابطه مراد و مریدی خود را نیز تا آخرین روز عمر بامقام معظم رهبری حفظ کرد.

وی استقبال از کاندیداتوری آیت الله هاشمی در سال ۹۲، رای بالای وی در انتخابات خبرگان و بدرقه تاریخی در زمان رحلت را نشانه هایی از جایگاه هاشمی نزد مردم دانست و گفت: هاشمی در طول عمر خود فردی انقلابی و همراه با مردم بود.

2389 کلیک ها  جمعه, 21 دی 1397 12:29
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا