جانشین جدید رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی کیست؟

جانشین جدید رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی کیست؟
امیرسیدعبدالرحیم موسوی
  • با صدور حکمی از سوی فرمانده کل قوا،امیر سید عبدالرحیم موسوی جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح شد.

امیر موسوی سابقه 96 ماه حضور مستمر در مناطق جنگی غرب و جنوب غرب در دوران دفاع مقدس را داشته و از همرزمان سپهبد شهید صیاد شیرازی است.

وی هم‌اکنون دانشیار در دانشگاه دفاع ملی است. و در دوره عالی دافوس نیز، نفر برتر شده است. 

در سوابق امیر موسوی، تصدی معاونت طرح و برنامه نزاجا نیز به چشم می‌خورد. ریاست اداره عملیات ارتش و موسس و رئیس مرکز مطالعات  راهبردی ارتش نیز جزو سمت‌هایی است که امیر موسوی پیش از این تصدی آنها را برعهده داشته است.

امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 وارد دانشکده افسری نیروی زمینی ارتش شده و در طول سال های دفاع مقدس رده های فرماندهی را در یگان های مختلف با موقعیت طی کرده و دوره نظری دکتری مدیریت دفاع ملی را در دانشگاه های دفاع ملی با موفقیت پشت سرگذاشته است.

امیر موسوی که پیش از این جانشینی فرمانده کل ارتش را بر عهده داشت، پیش تر در سمت های متعددی همچون فرمانده قرارگاه عملیاتی شمال شرق، فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع)، معاون طرح و برنامه نزاجا، رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش و رئیس ستاد مشترک ارتش به خدمت مشغول بود. وی پیش از این معاون طرح و برنامه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی در دورانی که با امیر سپهبد صیاد شیرازی همرزم بود به عنوان فرمانده گردان و مدتی نیز در سمت فرمانده ی آتشبار لشکر 28 کردستان ایفای نقش می کرد.

امیر سرتیپ ستاد عبدالرحیم موسوی  از فرماندهان با سابقه ارتش در رسته توپخانه است که در سال های دفاع مقدس نیز در همین حوزه به خدمت مشغول بود.

این فرمانده با سابقه و 56 ساله اهل قم، دوره دافوس را در سال 76 گذرانده و مدرک دکترای خود را نیز در رشته علوم دفاعی راهبردی از دانشگاه عالی دفاع ملی اخذ کرده است.

سرویس سیاسی راستین آنلاین

1057 کلیک ها  پنج شنبه, 17 تیر 1395 10:29
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا