دستکاری تاریخ توسط مخالفان دولت

دستکاری تاریخ توسط مخالفان دولت
حسن روحانی
  • شاید یکی از نادرترین واکنش از سوی دولت های پس از انقلاب را ،سخنگوی دولت یازدهم و آنهم هفته گذشته در جریان کنفرانس خبری اش انجام داد.
نجابت روحانی ،سوء استفاده رقیب

سرویس سیاسی راستین آنلاین:محمدباقرنوبخت هفته گذشته سفره دلش را پیش روی خبرنگاران گشود و پرده از حقیقتی برداشت که شاید بسیاری از مردم کوچه و بازار نیز آثارآن را از یکی دو سال پیش تا کنون درجامعه حس کرده اند.

سخنگوی دولت روحانی در این درددل ازوجوداتاق فکر برای مقابله با دولت یازدهم سخن گفت و افزود:«هر هفته شنبه‌ها اتاق فکری علیه دولت تشکیل می‌شود و تصمیم‌ می‌گیرند بر روی چه موضوعی تا آخر هفته برای سوء‌استفاده تمرکز کنند».

گرچه برخی اعتقاددارند که نوبخت اولین عضو کابینه حسن روحانی نیست که از تشکیل اتاق فکر علیه دولت خبر می دهد و برخی دیگر معتقدند که جلسات این اتاق فکر به نشست های یک روز در هفته ختم نمی شوداما اینکه یک فرد عالی رتبه دردولت و آنهم در مقام سخنگوی دولت از آن سخن بگوید،ماجرا را وارد فاز جدیدی می کند.ماجرایی که واکنش اهالی سیاست را به دنبال داشته است.

پرداخت های کلان چیزی نیست که مربوط به سا‌ل‌های اخیر باشد

وزیر کشور دولت اصلاحات دراین خصوص معتقد است مردم ما آنقدر باهوش هستند تا متوجه این موضوع شوند که چرایک مرتبه حساسیت‌ها ده برابر شده است درحالیکه در خصوص دزدی‌ها و اختلاس‌های کلان چند هزار میلیارد تومانی کمترین حساسیتی شکل نمی‌گیرد.

حجت الاسلام عبدالواحدموسوی لاری این تحرک مخالفان دولت را تلاش برای به فراموشی سپردن اختلاس‌های کلان دردولت نهم و دهم می داند و می گوید: پرداخت های کلان چیزی نیست که مربوط به سا‌ل‌های اخیر باشد، بلکه این مسئله در گذشته مدیریت کشور بوده است. در ثانی این بر اساس نوعی مقررات و ضوابط غلطی بوده است که نظام و مدیریت گذشته امضا کرده است و بر آن اساس در برخی از بنگاه‌های اقتصادی و بانک‌ها به مرحله اجرا گذاشته می‌شده است.

جریانی به دنبال زمین‌گیر کردن دولت است

وزیر کشور اصلاحات حدت و شدت و فضا سازی پیرامون فیش های حقوقی در این مقطع زمانی را تلاش برای زمینگیر کردن دولت می داند و می افزاید:   با صحبت‌هایی که با رییس جمهور در این رابطه داشتیم، دوستان بر این باور بودند که باید پشت‌‌پرده این وقایع و مواردی که مطلقا به این دولت ارتباطی نداشته است را با مردم در میان گذاشت.

ضعف کمیته اطلاع‌رسانی و نهاد رسانه‌ای دولت

این عضو مجمع روحانیون مبارز ضعیف عمل کردن کمیته اطلاع‌رسانی و نهاد رسانه‌ای دولت را نیز مزید بر علت می داند و می گوید:دولت موظف است ذهن و ضمیر مردم را از برخی آلودگی‌های نادرست اطلاعاتی پاک کندو اینکاروظیفه تیم رسانه ای دولت است.

او با تاکید بر اینکه به نظر می‌رسد دستگاه اطلاع‌رسانی دولت در این ارتباط هم‌سو با دولت عمل نکرده است،می گوید: دولت باید پاسخ بدهد. این مسئله ولو اینکه به گذشته تعلق داشته باشد، وظیفه دولت است که در جهت تصحیح ساختار نظام حقوفی اقدام عاجل کند که چنین کاری هم در حال انجام است.

حقوق‌های نامتعارف را دولت قبل برای این دولت به میراث گذاشته است

دبیرکل حزب کارگزاران معتقد است  در دولت قبل آنقدر فجایع مالی و فسادهای اقتصادی گسترده بود که کسی به مسائلی همچون حقوق‌های چند ده میلیونی عده‌ای در برابر این مفاسد موضوع توجهی نکرد.

غلامحسین کرباسچی بحث فیش های چند میلیونی را سریالی برای می داند که سناریو آن در اتاق فکرعلیه دولت نوشته شده و می گوید فکر نمی‌کنم در این دولت و در این سه سال برخی حقوق‌ها این‌چنین افزایش چشمگیری یافته باشد.

وی این حقوق ها را میراث دولت قبل برای این دولت می داند و می گوید: در دولت قبل هم مطالبی راجع به حقوق‌های غیرطبیعی برخی افراد مطالبی منتشر می‌شد اما کسانی که آن روزها از آن دولت  حمایت می‌کردند دلواپس این مسائل نبودند.

کرباسچی می افزاید:مطبوعات و محافلی که این روزها به مسائل مربوط به حقوق‌های نامتعارف و ارتباط دادن آن به دولت یازدهم دامن می‌زنند، در گذشته اصلا به دنبال مطرح کردن این مسائل نبودند.

شهرداراسبق تهران عبورراحت دولت قبل از کنار فساد های کلان مالی را را یادآوری می کند و می گوید حجم فسادهای مالی دردولت قبل آنچنان زیاد بود که نباید تعجب کرد آن دولت درخصوص حقوق های این چنینی بی تفاوت باشد.

کرباسچی درادامه به انحلال سازمان برنامه و بودجه و سازمان اموراداری و استخدامی در دولت گذشته اشاره می کند و می گوید:یکی از علت های بی نظمی های مالی در کشور همیم تصمی نسنجیده دولت قبل است.

دردولتی که قبح اختلاس می شکند ابایی از پرداخت های نجومی وجودندارد

اما قائم مقام دبیرکل حزب اعتمادملی که معتقد است دردولتی که قبح اختلس می شکند ابایی از پرداخت های نجومی وجودندارددراین خصوص می گوید: هرگونه تلاش جهت اجرای عدالت و انصاف و مقابله با بی‌عدالتی و تبعیض توسط هر فرد و جناحی که صورت گیرد، ستودنی است  چراکه یکی از تبعیض‌های ناعادلانه و موارد احجاف، دریافت‌های نجومی است که برخی از مدیران به خود اختصاص می‌دادند.

حجت الاسلام رسول منتجب نیا آنچه را که مخالفان دولت تحت عنوان سریال افشای فیش های نجومی مدیران مطرح می کنند یک پروژه شکست خورده اتاق فکر علیه دولت می داند و می افزاید:اتفاقا روحانی رئیس جمهوری است که تصمیم گرفته با این پدیده  شوم برخورد کند  و جلوی این حرکت را بگیرد.

وی  با تاکید بر اینکه تاریخچه این پرداخت‌های نجومی مربوط به دولت یازدهم نیست، می افزاید: در همه دولت‌ها این پرداخت‌ها وجود داشته است و هر دولتی تلاش کرده به نوعی با آن مقابله کند، با این تفاوت که در دولت‌های نهم و دهم مدیران دولتی از اینکه این دریافت‌ها و پرداخت‌‌ها هر چه نجومی‌‌تر باشد، ابایی نداشتند. از نظر آن‌ها این مسئله اشکالی نداشت تا جایی که حتی قبح اختلاس هم در دولت‌های نهم و دهم از بین رفته بود. بعد از پیروزی انقلاب اختلاس پدیده شومی شناخته می‌شد و معتقد بودیم در رژیم گذشته اختلاس و دزدی از بیت‌المال وجود داشت، اما در نظام جمهوری اسلامی چنین چیزی به هیچ عنوان متصور نبود.

اختلاس هادردولت قبل به حیثیت نظام خدشه واردکرد

منتجب نیا با بیان اینکه دردولت قبل اختلاس‌های هزاران میلیاردی انجام گرفت و پیگیری هم نشد می افزاید: الان آن‌ها که مرتکب اختلاس شدند یا فرار کردند یا هنوز در زندان هستند و اموال بیت‌المال را مسترد نکردند یا برخی افراد با جریمه اندک تبرئه شدند، در حالیکه با این اختلاس‌ها حیثیت نظام خدشه‌دار شد و بیت‌المال مورد تعرض قرار گرفت اما اختلاس‌کنندگان بدون برخورد جدی به زندگی خود ادامه می‌دهند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید می کند این فرافکنی است کسی بخواهد تبعیض در پرداخت‌ها را به عنوان اهرمی علیه دولت روحانی بکار ببرد و به دولت حمله کند.

وی معتقد است  همین که این دولت با جرات و جسارت در پی برخورد با این پدیده است، جای تقدیر دارد.

دولت نهم و دهم جرات برخورد با مفاسد اقتصادی را نداشت

قائم مقام حجت‌الاسلام کروبی که معتقد است  دولت‌های نهم و دهم هیچ‌گاه جسارت برخورد با مفاسد را نداشته اندمی افزاید:بسیار زشت و زننده است که در نظام جمهوری اسلام که شعار عدالت می‌دهیم، این میزان تبعیض و اجحاف وجود داشته باشد و منابع ملی و ذخایر کشور در حلقوم جمع اندکی ریخته شود.

برگ برنده دولت

او با تاکید بر اینکه پیگیری حقوق‌های نامتعارف جزو برگ‌های برنده دولت یازدهم است، می گوید: منتقدان هم باید دولت را در مقابله با این پدیده شوم همراهی و حمایت کنند.

قائم مقام حزب اعتمادملی خاطرنشان می کند: در این میان مسائل ملی نباید به سرعت و به صورت شتاب‌زده رسانه‌ای شود، اما وقتی رسانه‌ای شد و مردم متوجه آن شدند اگر مسئولان کوتاه بیایند تمام نظام زیر سوال می‌رود. مردم باید بتوانند به مسئولان خود اعتماد کنند در حالیکه در سال‌های اخیر اعتماد مردم خدشه‌دار شده است.

در هر حال با توجه به اتفاقات رخ داده برخحی از کارشناسان معتقدندکه روحانی باید به خاطر حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران، دست از نجابت در برخورد با منتقدین تندرو بردارد و سکوت خود را در افشای میراثی که از دولت گذشته به ارث برده، بشکند.حالا باید منتظر نشست و دید که آیا روحانی به این توصیه کارشناسان مسایل سیاسی توجه می کند و یا مانند گذشته اجازه می دهد تا مخالفانش از نجابتش سوء استفاده کنند؟

1100 کلیک ها  شنبه, 29 خرداد 1395 04:08
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

1 نظر

  • پژمان ناهیدی سه شنبه, 01 تیر 1395 02:10 ارسال شده توسط پژمان ناهیدی

    با سلام ...
    خدمت شما عرض کنم که نه تنها من بلکه اکثریت قشر فهیم و تحصیل کرده این مرز و بوم با این گونه فرافکنی های مخالفان دولت آشنایی کامل داریم .. دلیل آن هم واضح و مشخص است که این گروه به هیچ عنوان با رأی مردم کنار نخواهند آمد و منتظر کوچکترین فرصت برای ضربه زدن به دولتی که توسط رأی مردم به وجود آمده هستند.. یادمان نمیرود که هیچ کدام از این آقایان در دوران احمدی نژاد نه تنها کوچکترین ایرادی به فضاحت های اقتصادی وارد نکرد بلکه مصرانه دنبال رو حمایت های کورکورانه از ایشان بودند..
    القصه میخواهم بگویم مردم آگاه تر از آن هستند که اینان فکر میکنند و باید به مرور شر این دشمنان واقعی ملت را کم کنیم.. با آراء قطعی در پای صندوق های رأی و بازیچه ی دست این نامردان نخواهیم شد..

    گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا