آزاد سازی اراضی ملی از دست غاصبان و زمین خواران در قیروکارزین

آزاد سازی اراضی ملی از دست غاصبان و زمین خواران در قیروکارزین
   

راستین آنلاین:رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیروکارزین گفت: در راستای مقابله با زمین خواری وحفظ و صیانت از انفال و اراضی ملی،عملیات اجرای حکم رفع تصرف از  20 هزار متر مربع از اراضی ملی در این شهرستان اجرا شد .

 یعقوب نظریان مادوانی افزود: با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان قیروکارزین در یک عملیات غافلگیرانه میزان دو هکتار از اراضی ملی تصرفی واقع در پلاک "گاوکار" شهرستان قیرو کارزین از دست متجاوزان و سودجویان خارج  و به بیت المال بازگردانده شد.
وی تصریح کرد: به دنبال دریافت گزارش های مردمی در این منطقه مبنی بر تصرف بخشی از اراضی ارزشمند ملی ، موضوع در دستور کار مجموعه یگان حفاظت منابع طبیعی قرار گرفت و پس بازدید و هماهنگی های لازم مشخص شد سودجویان با تخریب اراضی ملی وتبدیل آن به باغ مرکبات اقدام به تصرف این اراضی کرده اند.
نظریان با اشاره به هماهنگی های لازم با مراجع قضایی و نیز تلاش شبانه روزی عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان قیروکارزین و همکاری خوب عوامل انتظامی شهرستان در این عملیات اظهار کرد: زمین‌های تصرف شده توسط یک دستگاه لودر رفع تصرف و درختان غیر مجاز در اراضی ملی قلع و قمع گردید.
او بیان کرد: سودجویان و متصرفان شناسایی و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی معرفی شدند.
وی گفت:حکم قلع و قمع در اراضی ملی تصرف شده به استناد تبصره یک الحاقی ماده 55 قانون حفاظت و حمایت از جنگلها و مراتع به مرحله اجرا در آمده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان قیروکارزین در پایان ضمن هشدار به سودجویان و متصرفان عرصه های منابع طبیعی، به گشت های مستمر و شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت از اراضی ملی اشاره و خاطر نشان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی و یا قطع درختان جنگلی و بوته های مرتعی و یا آتش سوزی در طبیعت مراتب را به شماره تلفن ۱۵۰۴  یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
780 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 31 شهریور 1398 22:12
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا