غاصبان عرصه های منابع طبیعی در قیرو کارزین غافلگیر شدند

راستین آنلاین:رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیروکارزین از اجرای حکم رفع تصرف نزدیک به سه هکتار از اراضی منابع طبیعی این شهرستان خبر داد.

 یعقوب نظریان گفت:با هوشیاری و اقدامات به موقع و سریع ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی قیرو کارزین متخلفانی که اقدام به تخریب و تصرف در منطقه "دشت لار" شهرستان قیروکارزین کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

وی اظهار کرد:با دستور کتبی دادستان شهرستان و نیز تلاش و پیگیری نیروهای یگان حفاظت شهرستان قیر و کارزین حدود 3 هکتار از اراضی ملی که توسط سودجویان فنس کشی و غصب شده بود رفع تصرف و به انفال بازگردانده شد.

نظریان افزود: در پی دریافت گزارشهای مردمی مبنی بر تخریب و تصرف اراضی ملی در منطقه دشت لار شهرستان وسط افراد خاطی عملیات رفع تصرف با توجه به اهمیت موضوع در کمترین زمان ممکن انجام شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیرو کارزین ضمن اشاره به تلاشهای طاقت فرسای نیروهای منابع طبیعی با توجه به شرایط بسیار گرم هوا در این عملیات اظهار کرد: با هماهنگی بسیار مناسب با مقامات قضایی شهرستان حکم قلع و قمع دراراضی مذکور صادر و با همکاری نیروی انتظامی توسط نیروهای منابع طبیعی به اجرا در آمد.

وی بیان کرد :متخلفین بازداشت شده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قیرو کارزین ضمن هشدار به متصرفان عرصه های منابع طبیعی از مردم خواست در صورت مواجه با هرگونه تخريب و تصرف در اراضی ملی،یگان امداد جنگل و مرتع را با شماره تلفن شبانه روزی 1504 مطلع نمایند.

وسعت اراضی ملی شهرستان قیرو و کارزین 400هزار هکتار است و منطقه "دشت لار "نیز در 80 کیلومتری این شهرستان قرار گرفته است.

512 کلیک ها  سه شنبه, 25 تیر 1398 14:57
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا