• معاون فنی واجرایی جهادکشاورزی قیروکارزین:

مروجین پهنه ارزیابی می شوند

راستین آنلاین:معاون فنی و اجرایی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از ارزیابی عملکرد مروجین پهنه این شهرستان به صورت دوره ای، خبر داد. 

 مصطفی اسفندیاری گفت: از آنجایی که تعالی در هر مقوله نیازمند خود ارزیابی اولیه بوده در این راستا  یک طرح ارزیابی عملکرد برای مروجین پهنه برنامه ریزی و به مرحله اجرا رسیده است .
وی با اشاره به اینکه پهنه بندي اراضی كشاورزي بخشي از طرح نظام نوين ترويج كشاورزي است،  افزود: ارزيابي صحت اطلاعات بهره برداران ثبت شده در سامانه پهنه بندي شامل اطلاعات هويتي و سطوح زير كشت و تنوع محصولات از معیار های مورد سنجش در این طرح است. 
اسفندیاری با بیان اینکه کاشت بی رویه محصول در مناطق مختلف علاوه بر متضرر شدن کشاورز  باعث تخریب منابع طبیعی و هدر رفت سرمایه های ملی نیز خواهد شد، تصریح کرد: به روز بودن آمار سطح زیر کشت و پیش بینی تولید محصولات زراعي، باغي، گلخانه ها و تولیدات دامی در سامانه جامع پهنه بندي اراضی کشاورزی  از دیگر بخش های مهم مورد ارزیابی مروجین پهنه است. 
 وی جلسات ارزیابی عملکرد مروجین پهنه با حضور مدیر جهاد کشاورزی، معاون فنی و اجرایی، مسئول اداره تولیدات گیاهی، مسئول آمار و پهنه بندی و مروج پهنه بصورت منظم و دوره ای برگزار می شود.  
معاون فنی و اجرایی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین اظهار کرد: قیروکارزین با دارا بودن سطحی بالغ بر 57 هزار هکتار اراضی قابل کشت فعال و آیش در 18 پهنه ساماندهی شده است . 
وی گفت: ايجاد شبكه مديريت دانش در پهنه های بخش كشاورزي براي ارائه حداكثر خدمات به بهره برداران و با هدف افزايش ضريب پوشش فعاليت‌هاي آموزشي و ترويجي اقداماتي است كه در اجراي طرح نظام نوين ترويج كشاورزي از مروجین مورد انتظار است.
اسفندیاری ابراز امیدواری کرد: با انتقال دانش فني به توليدكنندگان  شاهد بهبود وضعيت اقتصادي آنها، معرفي كشاورزي به‌ عنوان بخش دانش‌ بنيان در جامعه، افزايش تقاضا براي گرايش جوانان به اين بخش و توليد محصول سالم‌تر باشیم.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
آخرین ویرایش در شنبه, 16 شهریور 1398 21:23
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا