بیش از 300 بسته سرمایه گذاری در استان فارس آماده و قابل ارائه به سرمایه گذاران است

راستین آنلاین:معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: بیش از 300 بسته سرمایه گذاری در استان فارس آماده و قابل ارائه به سرمایه گذاران است.

یدالله رحمانی که درنشست مشترک با هیات رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان فارس سخن می گفت،این مجمع را بازوی تواناو قابل اتکا برای توسعه استان دانست و افزود:دراستان فارس حساسیت برای ایجادرضایتمندی سرمایه گذار یک اولویت است.

وی شاخص های اقتصادی استان فارس را درسه، چهار سال گذشته امیدوارکننده توصیف کرد وگفت:سرمایه گذاری خارجی درفارس از 5میلیون دلار در سال 95 به حدود هزار و هشت میلیون دلار در سال 96 افزایش یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس،کاهش نرخ بیکاری در این استان از 8/16 درصد درسال 92 به 7/8 درصد در سه ماهه نخست سال 97را یکی دیگر از شاخص های امیدروارکننده در استان فارس دانست و ابرازامیدواری کرد که این آمار در پایان سال 97 حداقل یک درصد نسبت به مدت مشابه در سال 96 کاهش داشته باشد.

رحمانی، مجمع مشورتی توسعه استان های کشور را مولود مبارک دولت تدبیر امید دانست و ایجاد آن را درراستای تحقق وعده های این دولت مبنی بر ایجاد توسعه متوازن بین استان های های کشور ارزیابی کرد.

وی افزود:در فارس نیز این مجمع با دراختیارداشتن حدود 5هزار نیروی کارشناس و با تجربه می تواند در راستای تحقق سند چشم اندازکمک شایانی به استان کند.

درابتدای این نشست رئیس مجمع مشورتی توسعه استان فارس با اشاره به اهداف شکل گیری این مجمع گفت:بررسی ظرفیت های بالقوه فارس با توجه به سندآمایش سرزمینی ازلحاظ امکانات اقتصادی،خدماتی،فن آوری،فرهنگی و اجتماعی،صنعتی،گردشگری و کشاورزی و راهکارهای اجرایی در جهت توسعه این بخش ها از جمله اهداف شکل گیری مجمع مشورتی توسعه استان های کشور است.

جوادجمشیدی مزیت این مجمع را بهره گیری از نظرمتخصصان،نخبگان و فرهیختگان مجرب استان دانست و گفت:ارايه پیشنهاد،طراحی وبرنامه ریزی عملیاتی برای تسریع دراجرای پروژه و طرح های عمرانی و فرهنگیس تیز از دیگر وظایف و اهداف این مجمع است.

عضو هیات رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان های کشور با اشاره به جایگاه این مجمع درچارت سازمان برنامه و بودجه کشور گفت:هماهنگی وهمکاری برای اجرای هرچه بهترو سریعتربرنامه ها و سیاست های دولت از دیگر وظایف پیش بینی شده برای این مجمع است.

گفتنی است در بخش دیگری از این نشست تعدادی از مسئولان کارگروه های مختلف مجمع مشورتی توسعه استان فارس به بیان دیدگاه های خود در خصوص نقاط ضعف وقوت توسعه در استان فارس و چالش های پیش روی آن پرداختند.

3493 کلیک ها  یکشنبه, 07 بهمن 1397 05:50
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا