• معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس:

کیفیت ساخت و سازها در فارس ارتقاء یافته است

کیفیت ساخت و سازها در فارس ارتقاء یافته است
عنایت الله رحیمی

راستین آنلاین:معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: تلاش ها و کوشش های مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان منجر به ارنقاء کیفیت ساخت و سازها در استان شده است.

عنایت الله رحیمی در آیین اهدا اعتبارنامه منتخبان هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس افزود: از زمان تصویب قانون نظام مهندسی (سال 74) تاکنون اگر مروری بر روند فعالیت های عرصه ساخت و ساز در استان داشته باشیم خواهیم دید که شاخص های مربوط به رعایت مقررات ملی ساختمان در فارس ارتقاء یافته و ارزیابی ها هم نشان می دهد که فارس در بحث رعایت مقررات ملی ساختمان از استان های برتر کشور است.

وی، مهندسان عضو جامعه مهندسی را از نخبگان جامعه دانست و ادامه داد: قطعا این افراد در توسعه، عمران و آبادی استان نقش موثر، ملموس و شگرفی داشته اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تصریح کرد: اگر امروز شاهد توسعه و ساخت زیرساخت هایی همچون راه، راه آهن، سد و نیروگاه در استان هستیم همه اینها حاصل تلاش مهندسان سخت کوش استان است.

رحیمی افزود: این نهاد تخصصی و مردم نهاد در واقع می تواند کمک های خوبی را به مجموعه های تصمیم گیر کشور داشته باشد تا اداره امور کشور به بهترین شکل ممکن پیش رود.

وی اظهار داشت: قطعا نیاز امروز هر مجموعه تصمیم گیر در سطوح مختلف این است که بدانند که جامعه مهندسان و نیروهای فنی و حرفه ای هم یک پایه از این نظام حکمفرمایی شایسته هستند که می تواننند به عنوان بخش خصوصی و حرفه ای به آنها برای تصمیم گیری و تصمیم سازی در سطح کلان کشور کمک کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، ضمن قدرانی از اقدامات و تلاش های هیات مدیره دوره هفتم نظام مهندسی ساختمان این استان گفت: آنچه به مهندسان عضو جامعه مهندسی ما باید مد نظر داشته باشند این است که منافع عمومی را بر منافع شخصی ترجیح دهند و چرا که در پیش گرفتن چنین رویه ای تضمین کننده موفقیت آنها خواهد بود.

رحیمی افزود: از جمله موارد دیگری که باید مورد توجه مهندسان ما قرار گیرد رعایت اخلاق حرفه ای است که همه ما به عنوان اعضای نظام مهندسی مکلف هستیم به این مهم پایبند باشیم.

وی، از مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس خواست که مسئولیت پذیری را نیز سرلوحه کار خود قرار دهند و نسبت به مسئولیت و وظیفه ای که به آنها واگذار می شود متعهد باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ادامه داد: اگر امروز اشکالات و نواقصی هم در برخی کارها دیده می شود شاید متاثر از این است که رعایت انصاف و عدالت را در بین خودمان و همچنین نسبت به مردم نکرده ایم و یا اگر رعایت کرده ایم نتوانسته ایم آنرا منعکس کنیم تا ارزیابی که مردم و مراجعان نسبت به مجموعه نظام مهندسی دارند مثبت باشد.

وی اضافه کرد: باید با گفتمانی که در جامعه ایجاد می کنیم به مصرف کنندگان خدمات نظام مهندسی بقبولانیم که خدمات ما برای آسایش و ایمنی و حفظ سرمایه و جان آنها ضروری است و اگر در این کار موفق باشیم دیگر از پولی که مردم برای این مهم هزینه می کنند به عنوان پول ناعادلانه یاد نخواهد شد.

1979 کلیک ها  سه شنبه, 08 آبان 1397 15:03
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا