استقبال شیرازی ها از فیلم های جشنواره فیلم فجر

استقبال شیرازی ها از فیلم های جشنواره فیلم فجر
   

راستین آنلاین :معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس گفت :شیرازی‌ها از کدام فیلم‌های جشنواره فجر استقبال کردند.


 
بهروزمرامی با بیان اینکه تا پایان ششمین روز جشنواره ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر در شیراز استقبال کرده‌اند، اسامی فیلم‌هایی که تاکنون بیشترین فروش بلیت داشته‌اند، را اعلام کرد.
وی، با اشاره به برگزاری نوزدهمین جشنواره فیلم فجر در شیراز افزود :بیشترین استقبال از سوی مردم شیراز تاکنون از فیلم‌های درخت گردو، خوب، بد، جلف ۲، خروج، روز صفر و شنای پروانه بوده،  که  این فیلم‌ها تا این لحظه بیشترین فروش بلیت را داشته‌اند.
مرامی در خصوص وضعیت جشنواره امسال اضافه کرد : هر جشنواره فیلم‌های خاص خود را دارد و نمی‌توان گفت که جشنواره امسال خوب یا بد بوده است، البته تماشاچیان و منتقدان درباره فیلم‌های جشنواره قضاوت می‌کنند ولی به‌طور کلی باید بدانیم که این‌گونه نیست یکسری فیلم‌ها خوب یا بد انتخاب شده باشند.
او با یادآوری اینکه از فیلم‌های مختلف که تقاضای شرکت در جشنواره را دارند، بیان کرد :هیئت انتخاب، یکسری فیلم‌ها را انتخاب می‌کنند لذا نمی‌توانیم بگوییم که جشنوار امسال ضعیف یا بد بوده است، و اگر معیاری ارزیابی جشنواره را بر اساس تعداد تماشاچیان فیلم‌ها بگذاریم، بیشترین تعداد
تماشاچی‌ها مربوط به سال ۱۳۸۴ بوده، که در آن زمان قریب ۴۲ هزار نفر به تماشای فیلم‌های جشنواره نشستند.
معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار کرد: البته همین آمار هم به معنای خوب بوده جشنواره نسبت به اکنون نیست زیرا میزان استقبال تماشاچیان تابع یکسری متغیرهایی بود به عنوان مثال در آن زمان ظرفیت صندلی‌هایی که برای یک روز ارائه می‌کردیم قریب به ۸۰ هزار و ۱۰۰ صندلی بود و اکنون این ظرفیت ۴ هزار و ۴۵۰ صندلی شده است.
او اضافه کرد: همچنین در آن زمان بلیت‌های اهدایی و رایگان به دلیل اینکه هزینه جشنواره از منابع دولتی تأمین می‌شد، بیشتر بود ولی امروز با توجه به اینکه جشنواره خودگردان شده است، باید از محل درآمد فروش فیلم‌ها هزینه جشنواره تأمین شود و نمی‌توانیم مانند گذشته بلیت‌های رایگان توزیع کنیم.
مرامی با بیان اینکه به طور کلی جشنواره امسال با استقبال خوبی از سوی تماشاچیان مواجه شده است، گفت: در جشنواره امسال ۲۲ فیلم در جشنواره فیلم فجر و ۵ فیلم در بخش پرواز سیمرغ (ویژه کودکان) برای اکران انتخاب شده است یعنی مجموعاً ۲۷ فیلم در جشنواره امسال فیلم فجر شیراز اکران شده و یا می‌شوند.
معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس یادآور شد: بخش فیلم کودک تنها در مجموعه هنر شهر آفتاب برای کودکان و دانش‌آموزان مدارس آن هم تقریباً به صورت رایگان اجرا می‌شود که تلاش شده است دانش‌آموزان مناطق محروم بتوانند از این بخش استفاده کنند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
234 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 بهمن 1398 21:23
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا