آن قصه شنیدید که در باغ یکی روز از جور تبر زار بنالید سپیدار؟

آن قصه شنیدید که در باغ یکی روز  از جور تبر زار بنالید سپیدار؟
مقبره پروین اعتصامی که تغییر یافته به محل اشخاص گمشده
  • در آستانه ی روز شعر و ادب 27 شهریور سراغی از بانوی شاعره ی ایران گرفته شد اما گویا مقبره ی او گمشده است .
تبدیل مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به دفتر اشخاص گمشده!!!

مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به «دفتر اشخاص گمشده تبدیل شد». این موضوع چندی است سوژه برخی محافل ادبی شده است.

بر اساس این گزارش، ایرج نوبهار از شاعران کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس در این باره می‌گوید: در مسافرت اخیر به شهر قم با صحنه دلخراشی مواجه شدیم، دیدیم که کاشی‌های سر در آرامگاه شخصی و خانوادگی اعتصام الملک کنده شده و به جای آن تابلو (دفتر اشخاص گمشده) نصب شده بود. همان مقبره خانوادگی و شخصی اعتصام الملک پدر پروین ادیب و دانشمند اسلامی که چند کتاب او هنوز در دانشگاه های اسلامی دنیا تدریس می‌شود.

پروین نیز در سال 1320 در جوار پدر و مادر دفن شد. اما مدتی است به دستور معاونت فرهنگی آستان حضرت معصومه(س) این مقبره خانوادگی تبدیل به محل کار و دفتر اشخاص گمشده شه است.

نوبهار ادامه داد: پروین ستاره تابان شعر و ادب و اخلاق است. فلسفه شناس، جامعه شناس، روانشناس، یک روحانی پاک نهاد و پاکدامن و نماد فضیلت های اخلاقی یک انسان کامل بود، تمامی زندگانی کوتاه او وقف خدمات فرهنگی و اجتماعی شد و من او را ژاندارک شعر و ادب ایران می‌دانم.

این شاعر می‌افزاید: این کار توهین به فرهنگ و ادب و دلسردی اهل قلم و آنان که از سراسر دنیا برای زیارتش می آیند است و شایسته فرهنگ و ادب میهن اسلامی نیست. جبران و تصحیح این اشتباه در اسرع وقت نشانه سعه صدر و فرهنگ مسولین خواهد بود.

541 کلیک ها  سه شنبه, 23 شهریور 1395 11:33
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا