با حضور مسئولین کشوری و استانی؛

با حضور مسئولین کشوری و استانی؛
هتل آپادانا تخت جمشید
  • هتل آپادانی تخت جمشید پس از واگذاری به بخش خصوصی بازسازی و با حضور مسئولین کشوری و استانی بازگشایی شد.
هتل آپادانای تخت جمشید بازگشایی شد

مصیب امیری، مدیرکل سازمان میراث فرهنگی استان فارس در مراسم گشایش هتل آپادانای تخت جمشید، گفت: در استان فارس 203 هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر، وجود دارد که با توجه به افزایش تعداد گردشگران نیاز است تعداد هتل‌ها افزایش یابد.

وی گفت: سالانه بیش از 1.5 میلیون نفر از تخت جمشید بازدید می‌کنند که نیاز است مکانی وجود داشته باشد تا خدماتی در شان گردشگران ارائه دهد. که با ایجاد این هتل امید این امر می‌رود در خصوص تخت جمشید به این منظور رسیده باشیم.

امیری عنوان کرد: تعداد گردشگران خارجی از سال 92 که 53 هزار نفر بوده است به 120 هزار نفر در سال 94 رسیده است و در سه ماهه نخست امسال نیز 48 هزار گردشگر خارجی به این استان آمده‌اند، تعداد گردشگران خارجی 30 درصد افزایش یافته است.

امیری تاکید کرد: برای جذب گردشگر نیاز است زیرساخت‌هایی مانند هتل و اماکن اقامتی وجود داشته باشد تا مهمانان مشکلی نداشته باشند.

او در ادامه از واگذاری 27 منزل تاریخی به شهرداری شیراز خبر داد و افزود: این کار با این انگیزه انجام شده تا با اعتباراتی که وجود دارد این خانه‌ها را مرمت کرده و در جهت گردشگری از آنها استفاده کرد.

امیری همچنین از واگذاری سه پروژه باغ موزه مشاهیر، مرکز سعدی شناسی و آب رکنی به بخش خصوصی در آینده نردیک خبر داد و گفت: تا کنون پیشنهاد های خوبی در این مورد داشته ایم .

امیری در پایان گفت: قرار است صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی شرایطی را فراهم کند تا بتوان خانه‌های موجود در بافت تاریخی را از مردم خرید و آنها را مرمت کرد تا هم مردم مشکلی نداشته باشند و هم بتوان رونقی در ساخت و ساز بناهای تاریخی ببخشیم.

436 کلیک ها  دوشنبه, 04 مرداد 1395 13:07
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا