• دادستان عمومی و انقلاب استهبان خبر داد:

رفع تصرف از اراضی ملی حیات وحش بختگان استهبان

راستین آنلاین :دادستان عمومي و انقلاب استهبان از اجرای طرح رفع 224 هکتار تصرف از اراضی ملی حیات وحش بختگان خبر داد.

 ياسر محبي با بيان اينكه اراضي رفع تصرف شده به میزان ۲۲۴ هکتار شامل اراضی ملی حوزه پناهگاه حیات وحش بختگان شهرستان استهبان است، گفت : با پیگیری دادستانی استهبان، در راستی حفاظت از اراضی ملی، صیانت از حقوق عمومی و پیشگیری از وقوع جرم، پیشنهاد اجراي عمليات رفع تصرف از اراضی ملی حوزه بختگان استهبان در دستور کار قرار گرفت. 
 
که با حمايت هاي مديريت ارشد قضايي استان ، دادستاني مرکز استان، موضوع در شورای تأمين شهرستان استهبان و شورای تامین استان تصویب و در دستور كار قرار گرفت. 
 
او با بيان اينكه اقدام مذكور با نظارت مستقيم دادستاني انجام گرديد؛ افزود : پس از هماهنگی های استانی، اين عمليات رفع تصرف با حضور ۵۰ نیروی محیط زیست از سراسر استان، ۳۰ نیرو یگان تکاور استان، ۴۰ مامور انتظامی شهرستان، ۲۰ نیروی پشتیبان، تعداد ۳۵ خودرو و وسایل عملیاتي در محل های هدف گذاری شده آغاز شد. 
 
همچنین که در این مسیر ۲۲۴ هکتار از اراضی ملی حوزه پناهگاه حیات وحش بختگان استهبان رفع تصرف کامل، اعاده وضع به حال سابق گرديد و در همين راستا مستحدثات و سازه هاي غير مجاز شامل اتاقک و ٢٥٠٠ متر لوله گذاری غير مجاز نيز به صورت كامل تخریب شدند.
 
گفتني است این عملیات ویژه در ۱۰ نقطه از حوزه پناهگاه حیات وحش بختگان شامل حوالی روستاهای خانه کت(دوراهی گزها) قشم قاوی(بست کرشکی) گنبد و چاه نار و دوراهی عسلی و پوزه آبگیر اجرا شد و طي آن 6 حکم قضایی قطعيت يافته در كنار دستورات پيشگيرانه دادستاني به اجرا در آمد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
80 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 06 ارديبهشت 1399 22:58
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا