رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا خبر داد؛

سردار زاهدی
سردار زاهدی  
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا خبر داد؛ سردار زاهدی

كشف 322 تن مواد مخدر در 6 ماهه اول امسال

راستین آنلاین -سردار  محمد مسعود زاهديان در حاشيه مراسم افتتاح ساختمان تشخيص مواد مخدر در شيراز، با اشاره به اينكه مواد مخدر صنعتي و غير صنعتي براي جامعه تخريب ايجاد مي كند، گفت: البته اثرات مواد مخدر صنعتي به مراتب بيشتر از مواد مخدر سنتي و غير قابل جبران است و فرد را به سمت نابودي مي كشاند.

وي همچنین از كشف 322 تن و 500 كيلوگرم انواع مواد مخدر طي شش ماهه اول سال جاري خبر داد و افزود: اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 12 درصد افزايش داشته است.

زااهدیان با اشاره به افتتاح ساختمان آزمايشگاه مواد مخدر، تصريح كرد: امروز كار پليس دانش بنيان و بر اساس اقدامات علمي است و يكي از زمينه هايي كه در موضوع مبارزه با مواد مخدر مورد توجه است، اين است كه كار را بر اساس دانش روز دنبال كنيم.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا ادامه داد: در سطح كشور آزمايشگا ه هاي تشخيص مواد مخدر تأسيس شده و امروز نيز هجدهمين واحد آزمايشگاهي در استان فارس افتتاح و مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

زاهديان افزود: تأسيس اين آزمايشگاه نسبت به مسير يابي مواد مخدر و همچنين تشخيص آلودگي ها و مسموميت هاي مواد مخدر مكشوفه در آنها به ما كمك مي كند و مي توانيم موارد را به مراجع درماني منعكس كرده تا بتوانند از اين اطلاعات در راستاي درمان معتادان استفاده كنند.

در ادامه، فرمانده انتظامي استان فارس گفت: امروز و در ششمين روز از هفته گراميداشت هفته ناجا شاهد افتتاح آزمايشگاه تشخيص مواد مخدر كه به نام شهيد " هادي روستا" نامگذاري شده است، هستيم.

سردار احمد علي گودرزي تصريح كرد: اين آزمايشگاه در 110 متر مربع مساحت و با اعتباري بالغ بر 370 ميليون تومان آماده شده است.

وي گفت: با تأسيس اين آزمايشگاه در رسيدگي به پرونده هاي مجرمان و سوداگران مرگ تسريع ايجاد مي شود و فرآيند تشخيص نوع مواد مخدر با زمان بسيار كمتري انجام مي شود.

فرمانده انتظامي استان فارس بيان كرد: در شش ماهه اول سال جاري حدود 24 تن انواع مواد مخدر در استان كشف شده است كه اين كشفيات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد افزايش داشته است.

انتهای پیام /  102
2619 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 14 مهر 1395 17:02
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا