شاید یکی از مشکلات شهر صدرا حل شود/شهردار شیراز قول دهه فجر را داد

راستین آنلاین:صدرا است و هزاران مشکلی که شهروندان آن هر روز با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

گرچه این شهر نوپا در کنار گوش کلان شهر شیراز حیات خود را آغاز کرد،اما حالا و پس از حدود سه دهه که از ترسیمش روی نقشه می گذرد هنوز هم از برحی امکانات ابتدایی برای شهر بودن و شهر شدن محروم است.

این شهر در 15 کیلومتری شمالغرب اراضی شهر شیراز واقع شده اما ضعف در مبمان شهری،خدمات اجتماعی،حمل و نقل و... شهروندانش را که عموما قشر جوان هستند آزار می دهد.

سالهاست که مدیران شهری و حتی کلان استانی وعده ی توسعه متوازن این شهر را می دهند.

توسعه ای که یکی اززیر ساخت های مسیر های دسترسی این شهر به آزاد راه،اتوبان ،بزرگراه و نهایتا شهر شیراز است.

اما در این چند سال نه اینکه چنین اتفاقی نیافته بلکه عملیات لاک پشتی احداث چپ گرد در خروجی منتهی به بلوار دکتر حسابی شیراز نیز قوزی بر قوزهای پیشین این شهر گذاشته است.

قوزی که حالا شهردار شیراز ،نوید برداشتنش را می دهد و ابرازامیدواری می کند که تا دهه فجر چپ گردی که قرار است بخشی از گره ترافیکی ورودی و خروجی شهر صدرا را باز کند به بهر برداری برسد.

حیدر اسکندر پور که صبح امروز دوشنبه 11 شهریور در بازدید از پروژه چپگرد صدرا سخن می گفت افزود: هم اکنون مراحل اجرای پروژه سرعت قابل قبولی دارد و با برنامه ریزی های انجام شده طی ماه های آتی نیز سرعت اجرای آن افزایش می یابد.

وی با اعلام اینکه تلاش داریم در دهه فجر 98 چپگرد صدرا به بهره برداری برسد، افزود: طول این پروژه 900 متر است و بهره برداری از آن موجب روانی ترافیک در محدوده خروجی می شود.

شهردار شیراز هم که به نظر می رسد از حالا خودش نیز قبول دارد که سرعت احداث این پروژه آن طور که باید و شایدرضایت بخش نبوده ،بر لزوم افزایش سرعت تکمیل پروژه چپگرد صدرا تاکید کرد و افزود: با بهره برداری از این پروژه شاهد کاهش ترافیک در مسیر خروجی صدرا به سمت

شیراز، تردد روان و افزایش ایمنی عبور و مرور شهروندان در این مسیر خواهیم شد.

گرچه با بهره برداری از این پروژه بخشی ازمشکلات ترافیکی شهر صدرا مرتفع خواهد شد اما به نظر می رسد انتظار برای برای احداث مسیر ارتباطی این شهر از سمت تنگ قره پیری و انجام مطالعات اتصال شهر جدید صدرا از طریق ایجاد تونل در مسیرتنگه خیاره به آزاد راه شیراز-اصفهان با

هدف ایجاد راه ارتباطی شمال به جنوب توسط اداره کل راه و شهرسازی استان، که یکی از موضوعات مورد تاکید استاندار فارس است،کماکان باید ادامه یابد.

انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 شهریور 1398 16:13
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا