باید از سد میراث شهردار قبل گذر کرد

باید از سد میراث شهردار قبل گذر کرد
سیدابراهیم امینی
راستین آنلاین:در حالی در یازدهمین روز شهریور ماه حقوق مرداد ماه کارکنان شهرداری پرداخت شد که به نظر می رسد با توجه به میراثی که محمدباقر قالیباف برای محمد علی نجفی در شهرداری تهران به جا گذاشته است این قصه سر دراز دارد.


ابراهیم امینی، نائب رئیس شورای شهر تهران، درباره  پرداخت حقوق کارکنان شهرداری و اقدامات شورا و شهرداری تهران برای گذر از این بحران گفت: یکی از مسائلی که به‌عنوان میراث شهردار و شورای شهر پیشین، به ما رسیده است، همین موضوع است و باید به نحوی این مسئله را تدبیر و از سد آن عبور کرد.

او ادامه داد: واقعیت این است که بیش از 500 میلیارد تومان حقوق و دستمزد باید پرداخت شود. با توجه به اینکه شهرداری، یک‌نهاد محلی است و مانند دیگر وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی نیست که هزینه‌هایش از طریق بودجه سالیانه تامین شود، می‌بایست از طریق درآمدهای خود، این منابع مالی را تامین کند. متأسفانه به دلیل بدهی و دیونی که برای شهرداری حاصل‌شده است و از طرفی، خالی بودن حساب‌های شهرداری، این مشکل، اولین مسئله‌ای بود که شهردار تهران با آن برخورد کرد و باتدبیر هم این موضوع حل خواهد شد.

امینی اضافه کرد: تلاش ما این است که شهرداری بتواند با استفاده از تمامی ظرفیت‌های خود، به توسعه و تعالی این کلان‌شهر بپردازد.نائب رئیس شورای شهر تهران، در خاتمه در رابطه با اقدامات صورت گرفته برای رفع این مشکل و نیز منابع مالی تامین کننده حقوق کارکنان شهرداری گفت: ما اقداماتی را برای حل این بحران انجام داده‌ایم اما صلاح نمی‌دانم که جزییات آن و منابع مالی تامین کننده را بگویم؛ اما فقط این نکته را متذکر می‌شوم که نگرانی در این مسئله وجود ندارد و از این موضوع با تلاش و تدبیر عبور می‌کنیم و به نحوی عمل خواهیم‌ کرد که رضایت شهروندان را به دنبال داشته باشد.
275 کلیک ها  یکشنبه, 12 شهریور 1396 13:03
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا