ازنیمه شب گذشته آغاز شد

ازنیمه شب گذشته آغاز شد
مهار آتش درپاسارگاد
  • پس از آنکه از صبح دیروز آتش به جان حدود ۲۵۰۰ هکتار از جنگل های منطقه تنگ بلاغی پاسارگاد که درآن درختانی با عمر ۲۰۰ ساله وجوددارد،افتادحرکت خودجوش مردم فارس برای مهار این آتش از نیمه شب دیروزآغاز شده است.
حرکت خودجوش مردم فارس برای مهار آتش درپاسارگاد+تصویر

به گزارش راستین آنلاین از شیراز،پس از انتشار خبر وقوع آتش سوزی دراین منطقه از آستان از ظهر دیروزدر فضای مجازی و اعلام نیاز به کمک فرماندار پاسارگادبرای مهار این آتش ،گروه های مختلف مردمی از شیراز، ارسنجان، مرودشت و خرم بید به طور خودجوش عازم منطقه پاسارگاد شدند.

این در حالی است که به دلیل کوهستانی بودن منطقه وعدم  دسترسی آسان بخ محل وقوع آتش سوزی خودرو های آفرود از شیراز و چند شهرستان دیگر نیز برای رساندن نیروی انسانی به منطقه عازم پاسارگاد شده اند.

فرماندارپاسارگاد با تایید حضور گسترده مردمی برای کمک به نیروهای امداد رسان در این منطقه از اعلام درخواست کمک ملی برای مهار آتش سوزی جنگلهای تنگ بلاغی پاسارگاد خبر داد.

طاهر ایزدی بامداد امروز پنجشنبه ، افزود: متاسفانه وسعت آتش سوزی به حدی است که تا این لحظه با توجه به حضور گسترده و تلاش های فراوان موفق به مهار آتش نشدیم.

وی ادامه داد: درخواست کمک ملی داده شده و مسئولین نیز قول مساعد داده اند که صبح هواپیما و بالگرد به منطقه اعزام شود.

فرماندار پاسارگاد تصریح کرد: در فضای مجازی گروه های مختلفی تشکیل شده و مردم از سراسر استان فارس برای کمک اعلام آمادگی کرده اند

ایزدی افزود: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نفر در منطقه حضور دارند اما به دلیل نا مناسب بودن منطقه مهار آتش مشکل است.

حرکت خودجوش مردم فارس برای مهار آتش درپاسارگاد

حرکت خودجوش مردم فارس برای مهار آتش درپاسارگاد

حرکت خودجوش مردم فارس برای مهار آتش درپاسارگاد

حرکت خودجوش مردم فارس برای مهار آتش درپاسارگادحرکت خودجوش مردم فارس برای مهار آتش درپاسارگادحرکت خودجوش مردم فارس برای مهار آتش درپاسارگاد

2160 کلیک ها  چهارشنبه, 19 خرداد 1395 01:26
این مورد را ارزیابی کنید
(16 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا