دادستان نمی تواند برای مطهری تعیین تکلیف کند/ برجام عملکرد قابل تحسین دولت است در عرصه بین المللی

دادستان نمی تواند برای مطهری تعیین تکلیف کند/ برجام عملکرد قابل تحسین دولت است در عرصه بین المللی
مسعود گودرزی
  • نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی گفت: اصل 84 قانون اساسی این حق را به نماینده مردم داده که هر جا که صلاح دانست باید سخن بگوید و دادستان نمی تواند برای مطهری تعیین تکلیف کند .

راستین آنلاین: نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی گفت: اصل 84 قانون اساسی این حق را به نماینده مردم داده که هر جا که صلاح دانست باید سخن بگوید و دادستان نمی تواند برای مطهری تعیین تکلیف کند .

مسعود گودرزی نماینده مردم شهرستان های ممسنی و رستم در جمع خبرنگاران گفت: الگویی که از لحاظ ساختار سیاسی در کشور است، بخشی برگرفته از تفکرات بومی و بخش دیگر از آن برگرفته از تجربه تفکیک قوایی در دیگر کشور هاست.

گودرزی با اشاره به حدود وظایف قوا در جمهوری اسلامی ایران، گفت:  در بحث تقسیم وظایف در قوا امروز در قوه مقننه بحث قانون گذاری است که در واقع ریل گذاری انجام امور مختلف در کشور است.

وی با تاکید بر اینکه در مجلس امروز دو وظیفه پیگیری می شود، افزود: یکی از آن قانون گذاری و دوم نظارت بر اجرای قانون است .

 این نماینده اصلاح طلب مجلس با بیان اینکه در بحث قانون گذاری ایران از قدیم سابقه درخشانی دارد، افزود: تدوین قانون اساسی بعد از انقلاب در زمانی انجام شد که کشور با مسایل ومشکلات بعد انقلاب دست وپنجه نرم می کرد، در عین حال اولویت را بر تدوین قانون گذاشته شد که این نشان از اهمیت دادن به قانون در کشور ماست .

وی در خصوص وظیفه نمایندگان مجلس در قانون نیز با تاکید بر اینکه نماینده وقتی وارد مجلس می شود دیگر نماینده کشور است نه منطقه و حوزه نمایندگی اش، گفت: البته پیگیری مشکلات و مسایل منطقه هم به نوعی عمل به وظیفه ذاتی نماینده گان است .

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نمایندگان این دوره در مجلس تمام تلاش خود را برای عمل به وظایف ملی گذاشته اند و بعد منطقه، افزود: در مجلس 3 هدف را دنبال می کنیم 1- تعامل سازنده با جهان 2- در عرصه اقتصادی به قدرت اول منطقه تبدیل شدن 3- ایجاد زیر ساخت برای ایستادن بر سکوی اول در بحث علم و فناوری .

گودرزی گفت: امروز مبنای حرکت خود و همکارانم در مجلس را محیا کردن بستر لازم برای توسعه استان با توجه به پتانسیل موجود در فارس است .

نماینده مردم شهرستان های ممسنی و رستم ایراد ها و مشکلات موجود بر سر راه رسیدن به توسعه استان فارس را به سه دسته تقسیم کرد و ادامه داد: اول برای رسیدن به توسعه نیاز به ارتباطات است که متاسفانه در فارس حتی یک آزاد راه هم نداریم، دوم مشکل آب است که می رود به یک بحران تبدیل شود،

وسوم انرژی است که با وجود نزدیکی به کاون انرژی نتوانسته ایم از صنایع پایین دستی بهره مند شویم .

وی در ادامه به پیگیری ساخت آزا راه خوزستان به بوشهر اشاره کرد و گفت: این بحث را دنبال می کنیم زیرا بخشی از این آزادراه از ممسنی می گذرد و در صورت انجام می تواند بهبود اقتصادی را برای منطقه به دنبال داشته باشد .

گودرزی همچنین به تکمیل و ادامه ساخت سد پارسیان اشاره کرد و تاکید کرد: این سد در بحث توجیه فنی هیچ مشکلی ندارد و اکنون به دلیل نبودن اعتبار مسکوت مانده است که این مشکل را طی نامه ای به رییس جمهور گفته ایم و امید داریم در دستور کار قرار گیرد .

برجام عملکرد قابل تحسین دولت است در عرصه بین المللی

عضو کمسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر چگونگی نظر مجلس در خصوص وضعیت برجام بعد از انتخابات درآمریکا، گفت: برجام عملکرد قابل تحسین دولت در عرصه بین المللی است برای احقاق حقی که به هر دلیل تا الآن نادیده گرفته شده است .

وی افزود: کسانی که از نقض برجام می گویند نگاه غیر کارشناسی دارند زیرا برجام به سرانجام رسیده و توافق شده و توانسته یک انرژی برای تعاملات بین المللی ایران ایجاد کند .

گودرزی نتیجه انتخابات آمریکا را ناشی از غفلت سیاست مداران آن کشور از مسایل داخلی دانست و گفت: ترامپ نتیجه همین غفلت و بی توجهی به مسایل درونی است ولی مطمئن باشید که آنها بر اساس منفع ملی عمل می کنند .

وی در ادامه تاکید کرد: البته نباید خوشبین باشیم که آنها کاری انجام نمی دهند و نه بد بین که حتما کاری انجام می دهند .

قطعا مجلس در راس امور است

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در خصوص مسایلی که اینروزها پیش آمده، گفت: آنچه که قوه مجریه بدان عمل می کند و اجرا می کند و آنچه که قوه قضاییه حکم صادر می کند با راهبری مجلس است .

دادستان نمی تواند برای مطهری تعیین تکلیف کند

گودرزی در بحث مشکل پیش آمده برای آقای مطهری، گفت: باید به اینگونه به مسئله نگاه کرد که اصل 84 قانون اساسی این حق را به نماینده مردم داده که هر جا که صلاح دانست باید سخن بگوید و دادستان نمی تواند برای مطهری تعیین تکلیف کند .

وی افزود: برای برگزاری سخنرانی تنها نهادی که مجوز می دهد و می تواندآن را لغو کند شورای تانین است که سه سطح امنیتی دارد، در شهرستان فرماندار، در سطح استان استاندار، و در سطح کشور، وزیر کشور، از طرفی این شورا حکم مشورتی را دارد و تصمیم رئیس شورت تعیین کننده و نظر رئیس شورا است که باید اجرا شود .

عضو کمسیون امنیت ملی تاکید کرد: اگر دادستان در این مسیر خلاف قانون عمل کرده که باید مشخص شود، اگر خلاء قانونی داریم که دادستان مقصر است ومجلس باید تعیین تکلیف کند، ما باحرکت در این مسیر می توانیم به آنچه که می خواهیم برسیم وگر نه هر روز یک اتفاقی می افتد .

430 کلیک ها  دوشنبه, 08 آذر 1395 11:30
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا